Zandvoort – Wyścig 2: Zwycięstwo i tytuł Fellera i Drudiego w Pucharze Sprintu!

Ricardo Feller i Mattia Drudi wygrali ostatni wyścig sezonu w GT World Challenge Europe w Zandvoort i zdobyli tytuł Sprint Cup. Mecz z Raffaele Marciello i Timurem Bogusławskim dobiegł końca po wycofaniu się Mercedesa z Akkodis ASP w pierwszej rundzie.

opublikowany 15/10/2023 à 15:01

Doriana Grangiera

© SRO - Patrick Hecq

• Znamy mistrzów Sprint Cup 2023 w GT World Challenge Europe! Ricardo Feller i Mattia Drudi zdobyli tytuł na koniec ostatniej rundy sezonu, rozgrywanej w tę niedzielę w Zandvoort. Załoga Audi nr 40 z zespołu Tresor Orange 1, zwyciężczyni dzień wcześniej w 1. wyścigu, w tę niedzielę w 2. wyścigu zrobiła to ponownie, wykorzystując przedwczesne przerwanie wyścigu. Mercedes nr 88 Akkodis ASP.
  • Raffaele Marciello i Timur Boguslavskiy nadal mieli wszelkie szanse na zdobycie korony na starcie drugiego wyścigu, ale ich nadzieje szybko rozwiały się na pierwszym okrążeniu. Rosjanin został potrącony na wjeździe do trzeciego sektora przez Lorenzo Patrese, kierowcę Audi nr 2 z zespołu Tresor Attempto Racing... i tym samym garażowego sąsiada nowych mistrzów Sprint Cup! Oba samochody wycofały się z przebitą chłodnicą Mercedesa.

• Zatem zwycięstwo w drugim wyścigu przypadło Ricardo Fellerowi i Mattii Drudiemu po szalonym wyścigu! Po 2 minutach zawodów na tor w Zandvoort spadł ulewny deszcz, zmuszając kierowców do jazdy na mokrym torze na gładkich oponach w oczekiwaniu na otwarcie alei serwisowej! Calana Williams był najbardziej zwinny i unikał popełniania błędów w przeciwieństwie do Maxime'a Martina, który był wówczas liderem.
  • Ze względów bezpieczeństwa sędziowie zdecydowali o nałożeniu żółtej sygnalizacji w całym oknie pit stopu, aby uniknąć korków na krótkiej alei serwisowej w Zandvoort. Po ponownym uruchomieniu Ricardo Feller szybko przejął inicjatywę Valentino Rossi następnie na Niklasa Krüttena.
  • Utknięte przez długi czas w korku, BMW nr 32 Charlesa Weertsa i Driesa Vanthoora udało się awansować na drugie miejsce dzięki szalonemu przejazdowi Driesa Vanthoora na koniec wyścigu. Zespół WRT umieścił nawet dwa samochody na podium, ponieważ Niklas Krütten z numerem 30 i Calan Williams zajęli trzecie miejsce. Valentino Rossi na dziesięć minut przed końcem wyścigu popełnił błąd i spadł na 7. miejsce.
  • Niklas Krütten i Calan Williams zdobyli także tytuł Sprint Cup w kategorii Gold.