Durbec o włos wygrywa w Terre des Causses

opublikowany 01/04/2018 à 15:50

Thibault Durbec (DS 3 WRC) wygrał swój pojedynek ze Stéphane Consani (Ford Fiesta WRC) o godz Rajd samochodowy Terre des Causses wygrywając z 1”6 przewagą nad rywalem. Lionel Baud (DS 3 WRC) stanął na podium, tracąc 38 sekund do zwycięzcy.

Sylvain Michel (Skoda Fabia R5) se classe au pied du podium en s’imposant dans le Groupe R après avoir notamment profité de la sortie de route de Jean-Marc Falco (Skoda Fabia R5) dans la première spéciale de la seconde étape. William Wagner (Ford Fiesta R5) et Brice Tirabassi (Hyundai i20 R5) complètent le podium de la catégorie ainsi que le Top 6 du classement général.

Arnaud Mordacq (Mitsubishi Lancer Evo IX) utrzymał kontrolę nad Grupą N i na mecie zajął siódme miejsce w klasyfikacji generalnej, przed Citroënem Xsara WRC Érica Rousseta i Mitsubishi Lancer Evo IX Paula Lamoureta. Saku Vierimaa (DS 3 R5) zamyka pierwszą dziesiątkę.

Yohan Rossel swoim debiutem w tej kategorii zdobył Puchar 208 Rally Cup (15. miejsce w klasyfikacji generalnej), wyprzedzając o ponad 20 sekund Karla-Alexandre Pinheiro i Quentina Ribauda.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z Rallye Terre des Causses w numerze 2159 AUTOtygodniowo, dostępny od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od tej środy w kioskach.