Dubai 4H – Algarve Pro Racing wygrywa wyścig 1

Algarve Pro Racing wygrało pierwszy wyścig Dubai 1H dzięki trio składającemu się z Johna Falba, Kyffina Simpsona i Jamesa Allena.

opublikowany 11/02/2023 à 17:57

Walenty GLO

Algarve Pro Racing wygrywa Dubai 4H (Zdjęcie: Algarve Pro Racing)

James Allen jest obecnie na fali. Będąc już zwycięzcą 24-godzinnego wyścigu w Daytona na fotofiniszu w kategorii LM P2, Australijczyk po raz kolejny przekroczył linię mety jako zwycięzca w tę sobotę podczas 4-godzinnego wyścigu w Dubaju. 26-letni kierowca w ostatniej godzinie wyścigu pokonał Charliego Eastwooda (DKR Engineering), zapewniając zwycięstwo drużynie Algarve Pro Racing oraz jego kolegom z drużyny Kyffinowi Simpsonowi i Johnowi Falbowi.

Portugalski zespół mógł stracić wszystko, gdy jego amerykański kierowca, Brązowy trio, zakręcił się już po półgodzinie wyścigu. Więcej strachu niż szkody dla Falba, ale APR nr 25 znalazł się wtedy poza podium, na czwartym miejscu. Następnie Barbados Kyffin Simpson, a następnie James Allen poprowadzili pogoń za powrotem na prowadzenie zajmowane przez DKR Engineering.

Po przerwie Nikita Mazepin (99 Racing) na szczycie rankingów Eastwood i Allen walczyli o zwycięstwo w ostatniej godzinie. To ostatecznie wpadło w ręce mieszkańca Melbourne. Neel Jani, ostatni po Mazepinie niosący pochodnię 99 Racing, stanął na podium dla brytyjskiej drużyny, ukarany nieobecnością Félixa Porteiro w ostatniej minucie i pojawieniem się po wielu zwrotach akcji Gonçalo Gomesa.

Cocorico w LM P3 z hat-trickiem Ligiera i dubletem francuskich drużyn. W ten sposób MV2S Racing wygrało swoją kategorię z numerem 29 prowadzonym przez Jerome'a ​​de Sadeleera, Viacheslava Gutaka i Fabiena Lavergne'a. Graff Racing zajął drugie miejsce z numerem 8 z trio Fabrice Rossello, Xavier Lloveres i François Heriau.

Moglibyśmy nawet mówić o trójkolorowej trójce, ponieważ CD Sport stanęło na podium z Michaelem Jensenem, Nickiem Adcockiem i Valdemarem Eriksenem. Chociaż firma ma siedzibę we Francji, zespół ALMS pływa pod hiszpańską flagą.

Walkenhorst Motorsport w GT nie ponosi żadnej winy, odkąd BMW M4 GT3 wygrało z pole position. Trio Chandler Hull, Nicky Catsburg i Thomas Merrill nigdy się nie martwiło.

Do zobaczenia w tę niedzielę o 12:XNUMX (czasu francuskiego) na drugim wyścigu weekendu w Dubaju.