Alonso ponownie w pierwszej dziesiątce w Austrii

Hiszpański kierowca kontynuuje swój monsunowy zbiór punktów, zajmując w tę niedzielę w Austrii 10. miejsce.

opublikowany 05/07/2021 à 14:03

Quentina DUBOISA

0 Zobacz komentarze)

Alonso ponownie w pierwszej dziesiątce w Austrii

Od Monako Alonso systematycznie zdobywa punkty. / © Zdjęcie Joao Filipe / DPPI

W środku tygodnia przeszedł piechotą rekonesansowe okrążenie toru, więc po Grand Prix powinien znaleźć się w pierwszej dziesiątce. Przesądy nadal trwają w przypadku Fernando Alonso co prowadzi do kolejnego zdobycia punktów. Od porażki w Monako dwukrotny mistrz świata systematycznie plasuje się na swoim miejscu Alpine w punktach. W sumie ma ich 20, czyli o 8 więcej niż jego kolega z drużyny Esteban Ocon.

„Wyścig był bardzo intensywny, nawet jeśli liczył się tylko jeden punkt, relacjonuje hiszpański pilot. Dla nas jest to punkt na wagę złota. Nie spodziewano się startu z 14. miejsca w pierwszej dziesiątce. Tempo wyścigu było dobre i myślę, że gdybyśmy zaczęli z właściwej pozycji, moglibyśmy powalczyć o piąte lub szóste miejsce.

Fernando Alonso powrócił także do bitwy pomiędzy nim a Georgem Russellem na ostatnich okrążeniach Grand Prix.

„To była fajna walka z Russellem. Byłem trochę zawiedziony, że toczył się przeciwko niemu, ponieważ szczerze zasługuje na pierwszą dziesiątkę. Ale jestem pewien, że wkrótce będzie miał miejsce w Mercedes i że będzie mógł pokazać, że zasługuje na walkę o podium i zwycięstwa.”

Plotki wokół kolegi z drużyny Lewis Hamilton ciągle puchnie. Mercedes powinien wkrótce dokonać wyboru pomiędzy Valtteri Bottas i George'a Russella.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz