Alonso i przesąd „spaceru po torze”

Dwukrotny mistrz świata Hiszpanii ujawnił na konferencji prasowej, dlaczego wykonał słynny „spacer po torze”.

opublikowany 02/07/2021 à 10:57

Quentina DUBOISA

0 Zobacz komentarze)

Alonso i przesąd „spaceru po torze”

Czy przesądy Alonso będą kontynuowane po Austrii? / © Zdjęcie Joao Filipe / DPPI

Wykonywanie „spaceru po torze” przed weekendem wyścigowym dzieli kierowców. Niektórzy nie mogą się bez tego obejść, inni są bardziej niechętni.

z powrotem w Formuła 1 po kilku latach nieobecności, Fernando Alonso należy do tych, którzy nie lubią chodzić po torze na piechotę. Jednak od początku sezonu regularnie widujemy go z inżynierami podczas spaceru po torze.

Dwukrotny mistrz świata ma więc gotowy powód!

„To czysty przesąd! żartuje Alonso. W Portimao poszedłem na spacer po torze, ponieważ był to dla mnie nowy tor i był to dla nas najlepszy weekend z punktami w niedzielę. Przestałem to robić w Hiszpanii i Monako, a występ był katastrofalny. Zacząłem więc ponownie w Baku i zajęliśmy szóste miejsce. Więc od tego czasu robię to systematycznie i cały czas jesteśmy w punktach! „. 

Czas pokaże, czy hiszpański kierowca w ten weekend zdobędzie kolejne punkty, gdy zacznie zyskiwać przewagę nad kolegą z drużyny. Esteban Ocon.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz