Alonso chciał nowego projektu

Zapytany przez CNN, dwukrotny mistrz świata Hiszpanii powrócił do zakończenia współpracy z Ferrari, zanim podjął wyzwanie McLaren-Honda.

opublikowany 20/08/2015 à 11:36

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Alonso chciał nowego projektu

Przez pięć sezonów, w latach 2010-2014, Fernando Alonso próbował wszystkiego, aby zapewnić sobie trzeci tytuł mistrza świata, który wymykał mu się od 2006 roku, a wszystko to w barwach reprezentacji Stabilny Ferrari. W wywiadzie dla CNN hiszpański kierowca wskazał, że prawdopodobnie zwlekał z opuszczeniem włoskiego zespołu.

„Prawdopodobnie tak, przyznaje obecnie lider McLaren-Honda u boku Jensona Buttona. Samochód nie był konkurencyjny, a sytuacja stawała się coraz smutniejsza. Więc prawdopodobnie Najlepszym rozwiązaniem byłby rok lub dwa lata krócejale staraliśmy się dać z siebie wszystko…”

Dla starego pilota Renaultnowe wyzwanie, jakie zaproponował powrót McLarena do producenta silników Hondy, legendarnego duetu lat 80. i 90., było właściwym wyborem. „W zeszłym roku zdałem sobie z tego sprawę dzięki dominacji Mercedes, Ferrari nie było w stanie wygrać w krótkim terminie, i że nowy projekt był najlepszym pomysłem. McLaren był ryzykownym projektem, ponieważ wszystko jest nowe, ale jesteśmy zespołem: wygrywamy i przegrywamy razem. »

Iberyjczyk powinien skorzystać ze znacznych ulepszeń swojego MP4-30 podczas tego weekendu w Belgii, szczególnie w zakresie jednostki napędowej, Honda planowała wykorzystać część swoich tokenów rozwojowych.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz