Alpine uśmiecha się przed swoim krajowym Grand Prix

Francuska drużyna po raz pierwszy gra u siebie pod nową nazwą. Na torze Paula Ricarda pokłada się duże nadzieje przed rozpoczęciem siódmej rundy mistrzostw. 

 

opublikowany 15/06/2021 à 16:11

Aleksandra HERBINA

0 Zobacz komentarze)

Alpine uśmiecha się przed swoim krajowym Grand Prix

Esteban Ocon po raz drugi pojedzie na torze Paul Ricard. ©Alpine F1.

Wyścig u siebie zawsze ma szczególny charakter. Dla Alpine to wspaniały pierwszy weekend w Le Castellet i dla Esteban Ocon zjazd.

Po opuszczeniu Baku z powodu utraty władzy Norman ma nadzieję na odbicie się na południu Francji: „ Minęło dużo czasu, odkąd ostatni raz ścigałem się we Francji i nie mogę się tego doczekać. W 2019 roku nie brałem udziału w Grand Prix i nie odbyło się ono w roku następnym. Daje mi to dodatkową motywację i energię przed rozpoczęciem weekendu. »

Jego kolega z drużyny, Fernando Alonso, zajmujący 6. miejsce w Azerbejdżanie, również jest ambitny przed atakiem w ten francuski weekend: „ Zawsze uwielbiałem jeździć we Francji. Udało mi się osiągnąć dobre wyniki w F1 i innych kategoriach. Tor Paula Ricarda to tor, którego nie znam zbyt dobrze. Będzie to inny mecz niż w Monako i Baku, mam nadzieję, że będzie to widowisko dla fanów. » 

Marcin Budkowski, dyrektor wykonawczy zespołu A fléché, w miarę zbliżania się rundy Var chce zachować większą ostrożność: „ Home run jest zawsze wyjątkowy. Reprezentowanie tego to przyjemność Alpine na ziemi francuskiej, zwłaszcza w pięknym regionie. Będzie mnóstwo fanów, VIP-ów i członków zespołu Renault. To dodaje dodatkowej presji, ale skoncentrujemy się na tym, co mamy do zrobienia, tak jak ma to miejsce w każdym wyścigu. »

Grand Prix Kraju to zawsze wyjątkowy moment w sezonie. Alpine odkryje to doświadczenie w piątek wraz z pierwszym dniem bezpłatnych treningów przed najważniejszymi terminami weekendu. 

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz