Arrivabene: Red Bull zareagował za późno

Maurizio Arrivabene, szef zespołu Scuderia Ferrari, nie wydaje się być zwolennikiem partnerstwa pomiędzy Maranello i Red Bullem.

opublikowany 09/10/2015 à 13:46

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Arrivabene: Red Bull zareagował za późno

Podczas spekulacji na temat przyszłego producenta silników czerwony Byk idą dobrze, Szef Zespołu Stabilny Ferrari Maurizio Arrivabene nie jest zwolennikiem partnerstwa włoskiego producenta z austriacką strukturą. „Red Bull nie ma silnika na rok 2016 i wygląda na to, że jesteśmy winni, ale tak nie jest”– wskazał Włoch.

„Jestem tego pewienbyli przekonani, że użyją silników Mercedes en 2016. Dlatego nie tylko rozwiązali umowę z Renault ale także z Infiniti i Total », dodał Maurizio Arrivabene. „Gdyby przyjechali do nas na przykład w czerwcu, mielibyśmy więcej czasu na zapoznanie się z tą sprawą. Ale przyjdź i porozmawiaj z nami po Monzy (początek września)…”

Maurizio Arrivabene odniósł się także do propozycji Ferrari, aby jednomiejscowe bolidy Red Bulla zasilać jednostkami napędowymi z sezonu 2015 na przyszły rok, co jest pomysłem nie do przyjęcia dla Red Bulla. „Potrzebujemy przeszkolonych przez nas inżynierów, którzy będą obsługiwali nasze silniki, tak jak robimy to w przypadku Saubera i Manora. To nie mogą być młodzi ludzie kończący studia… Musielibyśmy ponownie przemyśleć wszystkie nasze plany.– sprecyzował dyrektor Scuderii.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz