Aston Martin mianuje nowego dyrektora technicznego

Zespół Silverstone pozyskał Lucę Furbatto, byłego głównego projektanta Alfy Romeo.

opublikowany 17/06/2021 à 11:19

Juliena BILLIOTTE

0 Zobacz komentarze)

Aston Martin mianuje nowego dyrektora technicznego

Luca Furbatto przybywa z Alfy Romeo / © Aston Martin F1 Team

Aston Martin wzmacnia swój dział techniczny wraz z pojawieniem się Luca Furbatto na stanowisku dyrektora ds. inżynierii. 

50-letni Włoch będzie raportował bezpośrednio do szefa technicznego Andrew Greena, który widzi, że jego rola została rozszerzona o obowiązki „dyrektora technicznego”, podobne do obowiązków Adriana Neweya w czerwony Byk lub James Allison po stronie Mercedes

Aston Martin twierdzi, że przybycie Furbatto, który do tej pory pracował jako główny projektant w firmie Alfa Romeo, jest pierwszym z długiej listy wzmocnień obciążających. Furbatto będzie zaangażowany zarówno w operacje na torach, jak i w fabrykach. Swoje obowiązki obejmie przed sezonem 2022 i towarzyszącą mu rewolucją aerodynamiczną. 

« Luca Furbatto wniesie do nas cenną wiedzę i doświadczenie, które pomogą nam kształtować nasze podejście w perspektywie krótko- i średnioterminowej– powiedział Otmar Szafnaueur, szef zespołu Aston Martin. Nominacja ta zbiega się z nową rolą Andrew Greena, który będzie teraz zajmował się ogólną długoterminową wizją ". 

Ten sam Zielony z radością przyjął pojawienie się w szeregach Astona Martina postaci technicznej z dwudziestoletnim doświadczeniem w tej dyscyplinie. „ Jest dopiero pierwszym na liście najważniejszych rekrutów, którzy odpowiadają naszym ambicjom gry w czołówce », skomentował brytyjski inżynier. 

Furbatto jest oczywiście zachwycony dołączeniem do Aston Martin, gdzie wierzy w projekt Lawrence'a Przechadzka « łączy w sobie wszystkie składniki sukcesu: bardzo zaangażowaną kadrę zarządzającą, utalentowaną kadrę i nowe inwestycje ".

Pamiętajcie, że Aston Martin, który w 2022 roku będzie miał nową fabrykę, dał sobie 5 lat na walkę o tytuł w F1

Juliena BILLIOTTE

Zastępca redaktora naczelnego AUTOhebdo. Pióro zanurzone w żółci.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz