Bottas „znacznie wygodniejszy” i „pewniejszy siebie” niż w Baku

Fin nie wie jednak, czy jego poprawa formy wynika ze zmiany podwozia dokonanej przez Mercedesa przed rundą francuską.

opublikowany 18/06/2021 à 17:24

Juliena BILLIOTTE

0 Zobacz komentarze)

Bottas „znacznie wygodniejszy” i „pewniejszy siebie” niż w Baku

Fin był spokojny w ten piątek w Var / © DPPI

Autor najlepszego czasu w treningu dowolnym 1, Valtteri Bottas potwierdził swoje dobre umiejętności w Le Castellet (Var), kończąc zaledwie 0'008 od referencji ustanowionej przez Max Verstappen (czerwony Byk) w EL2 w piątkowe popołudnie. 

Wyniki te ostro kontrastują z trudnościami, jakie Finn napotkał dwa tygodnie temu w Baku (Azerbejdżan), gdzie po trudnych kwalifikacjach na 12. pozycji zajął anonimowe 10. miejsce. 

Przed spotkaniem z Francją Mercedes zamieniłem podwozie Bottasa i Lewis Hamilton, respektując w ten sposób długo planowany program rotacji. 

Zapytany o to, czy jego dzisiejszy występ można wytłumaczyć taką zmianą, Fin nie dał żadnej pewności poza tym, że czuł się bardziej komfortowo na torze. 

« Nie wiem, czy to kwestia podwozia, czy warunków na torze, ale odczucia za kierownicą są znacznie lepsze niż dwa tygodnie temu, skomentował. Weekend zaczynamy dobrze. W tej chwili czuję się komfortowo i szybko.

Tory są bardzo różne, ale opony działają dobrze, a równowaga samochodu jest zadowalająca. Czuję się pewnie i to jest główna różnica ". 

Po drugiej stronie garażu Mercedesa Hamilton nie był tak entuzjastycznie nastawiony. Pokonany przez Bottasa podczas dwóch sesji otwierających, siedmiokrotny mistrz świata nie chciał przypisywać swojego opóźnienia zmianie podwozia. 

Hamilton poinformował, że „ odczucia nie różnią się zbytnio od tych w Monako czy Baku » gdzie Brytyjczyk miał trudności. 

« Nie wiem, czy to wina nawierzchni, temperatury, czy może opony nigdy nie były tak napompowane., westchnął. Wszędzie się ślizgamy i jest to trochę kłopotliwe ". 

Hamilton pocieszał się stwierdzeniem, że jego czasy „ nie były katastrofalne », angielski kierowca był 0'335 za Bottasem w pierwszym treningu i 1'0 za Verstappenem w drugim treningu. 

Juliena BILLIOTTE

Zastępca redaktora naczelnego AUTOhebdo. Pióro zanurzone w żółci.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz