Bottas: „Ten błąd się więcej nie powtórzy”

Valtteri Bottas był świadkiem zniszczenia wyścigu podczas GP Belgii po błędzie jego zespołu w oponach. Kierowca Williamsa pozostaje pewny swojego zespołu.

opublikowany 28/08/2015 à 12:03

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

Bottas: „Ten błąd się więcej nie powtórzy”

Valtteri Bottas miał frustrujący weekend w GP Belgii, gdzie musiał zadowolić się 9. miejscem na torze Spa-Francorchamps po zaskakującym błędzie swojego zespołu. Fin znalazł się na torze z dwoma rodzajami opon, co jest niezgodne z przepisami. Pilot Williams w ten sposób otrzymał przejazd.

„Będziemy musieli zrozumieć, co się stało, ponieważ musimy uporządkować procedury, aby mieć pewność, że to się więcej nie powtórzy. Wyciągniemy z tego wnioski i jestem tego pewien ten błąd się nie powtórzy »– skomentował Valtteri Bottas na stronie internetowej Williams F1 Racing. „Mogłem ukończyć wyścig na 5. miejscu bez tej kary, ponieważ byłem w czołówce. Jednak nasze tempo nie było jeszcze wystarczająco dobre, aby zdobyć podium, co było naszym celem. »

Jeśli najbliższa przyszłość Valtteriego Bottasa jest teraz powiązana z Williamsem po jego rodaku Kimi Räikkönen przedłużył kontrakt z Ferrari na rok 2016Fin przyznaje, że sezon 2015 dla drużyny Grove jest nieco rozczarowujący. „Myślę, że Williams to wspaniały zespół i jestem pewien, że mogą powrócić na czołowe pozycje w 2016 roku”.– sprecyzował. „Nie ma powodu, dla którego Williams nie mógłby walczyć Ferrari et czerwony Byk. Muszę to przyznać spodziewaliśmy się więcej po samochodzie w tym rokuszczególnie w pierwszej części sezonu, jeśli porównamy go z rokiem 2014, w którym zdobyliśmy o kilka podium więcej niż w tym roku. »

Zapoznaj się z analizą GP Belgii przeprowadzoną przez naszych specjalnych korespondentów w numerze 2026 AUTOhebdo, już dostępną dostępne cyfrowo na wszystkich platformach i w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz