Bottas ukarany sankcjami za obrót w alei serwisowej

W niedzielę na torze Red Bull Ring kierowca Mercedesa będzie musiał cofnąć się o 3 miejsca w stawce. 

 

opublikowany 25/06/2021 à 18:26

Juliena BILLIOTTE

0 Zobacz komentarze)

Bottas ukarany sankcjami za obrót w alei serwisowej

Fin dał dreszcz emocji w alei serwisowej / © DPPI

Jest to kosztowny unik. Valtteri Bottas został ukarany sankcjami sędziów Grand Prix Styrii (25-27 czerwca) za spinning podczas drugiego treningu swobodnego w najbliższy piątek w Austrii. W niedzielę Fin będzie musiał cofnąć się o 2 pozycje w stawce. Otrzymuje także 3 punkty karne do licencji FIA.  

Trzeba powiedzieć, że do korkociągu doszło w miejscu zarówno nietypowym, jak i potencjalnie niebezpiecznym, ponieważ Bottas popełnił błąd w alei serwisowej, tuż po wyjściu ze swojego boksu. Finowi udało się uniknąć kontaktu ze ścianą, a zwłaszcza z mechaniką drużyny McLaren bardzo blisko, który nawet pomógł mu wrócić na właściwy kierunek chodzenia, aby zacząć od nowa. 

Jego wpadka nie omieszkała natychmiast zareagować Paula Jamesa, menadżera zespołu Woking (Wielka Brytania). „ Mógł skosić naszych chłopaków », zakrztusił się dyrektorem wyścigu Michaelem Masi. 

« Odwróciłam się, bo próbowaliśmy wyciągnąć coś innego z mojego pudełka” – skomentował Bottas tuż przed wystąpieniem przed komisarzami austriackiego spotkania, którzy wezwali go o 16:20 czasu lokalnego. To zmieniło moje podejście do buksowania kół i znalazłem się na uboczu ".

Fin myślał, że uniknie kary, twierdząc, że popełnił „ klasyczny błąd ". " Myślę, że chcą po prostu wiedzieć, co się stało „, podsumował.

Stewardzi nie tylko zrozumieli, co się stało i właśnie dlatego ukarali Bottasa i Mercedes

W swoim oficjalnym raporcie komisarze wyjaśnili, że Bottas próbował pozostawić skrzynię biegów na drugim biegu, aby zyskać na czasie przy ponownym uruchomieniu, co było jednym ze jego słabych punktów. 

Manewr spowodował znacznie wyraźniejsze poślizg kół niż zwykle i przewrócił Finna na bok. Sędziowie uznali to za „ niebezpieczne zachowanie podczas jazdy ". 

Czas jest okrutny dla Mercedesa, ponieważ la FIA właśnie przesłała dyrektywę techniczną mającą na celu wzmocnienie bezpieczeństwa w pit stopach

Aktualizacja, którą niektórzy zinterpretowali jako próbę spowolnienia czerwony Byk w dziedzinie, w której austriacka drużyna przoduje, a która mogła zostać wywołana prośbą o wyjaśnienia wysłaną kilka tygodni temu przez siedmiokrotnych mistrzów świata. 

To jest całkiem złe… 

Juliena BILLIOTTE

Zastępca redaktora naczelnego AUTOhebdo. Pióro zanurzone w żółci.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz