Bottas na podium: „Maksymalnie, co mogliśmy mieć”

Trzecia w ostatnią niedzielę Fin zakończył trasę po Austrii nowym podium.

opublikowany 04/07/2021 à 17:42

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

Bottas na podium: „Maksymalnie, co mogliśmy mieć”

Valtteri Bottas zdobył nowe podium w Austrii. ©DPPI/F. Dobry

Piąty weekend wyścigowy z rzędu Mercedes nie mogłem nic zrobić czerwony Byk i Max Verstappen na innej planecie. Nietykalny Holender odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu, piąte w sezonie.

Bezradna drużyna Brackley pocieszyła się drugim miejscem Valtteri Bottas który pomimo jednego postoju mniej podczas wyścigu, dojechał do mety ze stratą 17 sekund do Maxa Verstappena.

« To dla mnie lepsza niedziela dzięki zdobytemu miejscu w porównaniu do poprzedniego tygodnia, nadal cieszy fińskiego pilota. Zdobywamy dobre punkty, wiedząc, że nie mamy takiego samego tempa wyścigowego jak Red Bulls. Cieszę się, że ponownie stanąłem na podium. To najwięcej, co mogliśmy dzisiaj mieć (Niedziela) ".

W trudnych warunkach Mercedes zmierza już w stronę Silverstone, miejsca kolejnej rundy sezonu 2021 (16–18 lipca), z nadzieją na zatrzymanie krwawienia, które trwa od majowego Grand Prix Monako.

« Mamy pracę do wykonania przez następne dwa tygodnie przed wyjazdem na Silverstone „, wyjaśnił Valtteri Bottas, świadomy, że Red Bull już zaczyna odciskać piętno na mistrzostwach. Dzięki piątemu sukcesowi z rzędu brytyjsko-austriacka drużyna ma 5 punkty przewagi nad Mercedesem, a środek sezonu jest o rzut beretem. MA Toto Wolff i jego gang zareagować.

Analizę Grand Prix Austrii przeprowadzoną przez naszych ekspertów znajdziesz w AUTOhebdo nr 2319, dostępnym od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej oraz od środy w kioskach.

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz