Koronawirus – Mercedes przekształca swoje maszyny w produkcję urządzeń wspomagających oddychanie

Jest to jedno z pierwszych konkretnych osiągnięć projektu Pitlane zapoczątkowanego przez 7 zespołów Formuły 1 z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Urządzenie jest udostępniane jako open source i nie jest opatentowane. 

opublikowany 07/04/2020 à 14:42

Medhiego Casauranga

0 Zobacz komentarze)

Koronawirus – Mercedes przekształca swoje maszyny w produkcję urządzeń wspomagających oddychanie

Przyzwyczajony do ewolucji w świecie, w którym nawet najmniejsza sekunda może zrobić różnicę, Mercedes nie zajmie dużo czasu, aby wnieść swój wkład w walkę z Covid-19. 

Zespół panującego sześciokrotnego mistrza świata, a dokładniej dział silników Brixworth High Performance Powertrains (HPP), współpracował z inżynierami mechanikami i lekarzami z University College of London (UCL) i University College London Hospitals (UCLH), aby opracować urządzenie wspomagające oddychanie . 

Urządzenie znane jako CPAP (od „ciągłego dodatniego ciśnienia w drogach oddechowych”) zostało zatwierdzone przez brytyjską służbę zdrowia NHS. Stosuje się go od początku kryzysu zdrowotnego w Chinach, a także we Włoszech, aby pomóc pacjentom cierpiącym na ciężkie objawy COVID-19 lepiej oddychać, bez konieczności uciekania się do cięższych urządzeń wentylacyjnych. 

Od środy 18 marca inżynierowie z działu HPP Mercedesa niestrudzenie współpracują ze swoimi odpowiednikami z UCL i UCLH w Centrum Inżynieryjnym UCL MechSpace. Wspólnie wykorzystali zasadę inżynierii odwrotnej, aby opracować urządzenie i wyprodukować je na dużą skalę.

System CPAP powstał w rekordowym czasie – niecałe sto godzin pomiędzy pierwszym spotkaniem a wyprodukowaniem pierwszego modelu. 100 egzemplarzy urządzenia znajduje się obecnie w fazie testów klinicznych na UCLH z nadzieją na jak najszybsze rozesłanie ich do szpitali, aby uporały się ze wzrostem liczby zarażonych osób w Wielkiej Brytanii.  

" Społeczność F1 bardzo szybko zmobilizowali się do włączenia się w walkę z COVID-19 w ramach Projektu Pitlane” – powiedział Andy Cowell, szef działu silników Mercedesa. Jesteśmy dumni, że oddaliśmy nasze zasoby do dyspozycji UCL, aby wyprodukować system CPAP tak szybko, jak to możliwe i zgodnie z najwyższymi standardami jakości. 

Od chwili ogłoszenia projektu otrzymaliśmy niesamowitą liczbę zapytań dotyczących systemu CPAP. Udostępnienie wszystkim specyfikacji projektowych i konstrukcyjnych umożliwi firmom na całym świecie produkcję tych narzędzi szybko i na dużą skalę. »

Znak skuteczności urządzeniarząd brytyjski zamówił już 10 000 aparatów CPAP, podczas gdy fabryka w Brixworth produkuje 1 sztuk dziennie przy użyciu 000 maszyn, które zwykle produkują tłoki i turbosprężarki. 

Projekt Pitlane to nazwa nadana kolektywowi utworzonemu przez 7 zespołów mających siedzibę całkowicie lub częściowo w Wielkiej Brytanii i które zgodziły się połączyć siły, aby stawić czoła obecnej pandemii.

„Chciałbym pogratulować niesamowitemu zespołowi inżynierów i lekarzy z UCL, UCLH i działu HPP za niestrudzoną pracę nad opracowaniem tego nowego prototypu” – skomentował profesor David Lomas. Ten przełom może wyraźnie uratować życie, uwalniając respiratorów dla pracowników służby zdrowia NHS. 

To niemały wyczyn, że udało się wyprodukować taki system w zaledwie 10 dni. To pokazuje, jak uniwersytety, przemysł i szpitale mogą się zjednoczyć i współpracować dla większego dobra”. 

Medhiego Casauranga

Pasjonat historii sportów motorowych we wszystkich dyscyplinach, nauczyłem się czytać dzięki AUTOhebdo. Przynajmniej tak mówią wszyscy moi rodzice, kiedy widzą moje imię w środku!

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz