David Coulthard wybrany na szefa BRDC

Były kierowca Formuły 1, który stał się popularnym komentatorem i konsultantem telewizyjnym, przejmuje kierownictwo szanowanej instytucji, która jest właścicielem toru Silverstone.

opublikowany 27/09/2019 à 15:17

Juliena BILLIOTTE

Brytyjski Klub Wyścigowy Kierowców (BRDC) ma nowego prezesa. David Coulthard, zwycięzca 13 Grand Prix i autor 62 miejsc na podium w 246 startach Williams, McLareni czerwony Byk, został wybrany w ubiegły wtorek na szefa instytucji, której jest członkiem od 1989 roku i zdobył tytuł mistrza brytyjskiej Formuły Ford.

Szkot zastępuje Paddy'ego Hopkirka, który od 2017 r. pełni funkcję prezesa BRDC. Coulthard będzie miał na stanowisku wiceprezydenta jednego ze swoich rodaków w osobie Dario Franchittiego, trzykrotnego zwycięzcy wyścigu Indianapolis 500 i czterokrotnego mistrza. IndyCar

« Dzięki Davidowi jesteśmy przekonani, że mamy nie tylko bardzo utalentowanego i doświadczonego kierowcę, ale także doświadczonego biznesmena, który cieszy się rozbudowaną siecią kontaktów w sportach motorowych.– skomentował John Grant, dyrektor BRDC. Jego duże doświadczenie będzie bardzo przydatne dla Klubu ".

Po zakończeniu kariery pod koniec 2008 roku Coulthard z sukcesem zajął się biznesem, szczególnie produkcją i komentowaniem sportów motorowych. Jest także ambasadorem W Series, jednomiejscowych mistrzostw w 100% zarezerwowanych dla kobiet, których pierwszy sezon zakończył się w sierpniu ubiegłego roku.

Zastępca redaktora naczelnego AUTOhebdo. Pióro zanurzone w żółci.