Prace nad Mercedesem W12 są w planach

Zdominowany przez Red Bull RB16B, Mercedes W12 powinien jednak otrzymać w tym roku ulepszenia, pomimo perspektywy zmiany przepisów technicznych, z którymi muszą się zmierzyć żołnierze Toto Wolffa.

opublikowany 30/06/2021 à 10:19

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Prace nad Mercedesem W12 są w planach

Obecnie wydaje się, że Mercedes W12 pozostaje w tyle za Red Bullem RB16B. © DPPI / J. Felipe

Żadnego zwycięstwa w czterech wyścigach w jednym Mercedes, tutaj jest statystyka, jakiej nie widziano od czasu nadejścia ery hybrydowej. Usterka ma jedną czerwony Byk RB16B najszybszego, powierzonego a Max Verstappen w ostatnim czasie niemal w stanie łaski, o czym świadczy jego wyraźne zwycięstwo w ubiegłą niedzielę na zawodach im Grand Prix Styrii.

W ostatnich spotkaniach pozostają w tyle pod względem czystej wydajności jednomiejscowy Wygląda na to, że Starry nie powiedział ostatniego słowa w kwestii rozwoju, jak przyznał James Allison, dyrektor techniczny Mercedesa.

„Mamy rozsądną liczbę rzeczy, które sprawią, że nasz samochód będzie szybszy w nadchodzących wyścigach, – wyjaśnia Brytyjczyk w podcaście F1 Naród. Miejmy nadzieję, że okażą się wystarczające. »

Stwierdzenia, które jednak wydają się zaprzeczać uwagom Szefa Zespołu Toto Wolff, który wskazał to po Grand Prix Styrii „Przestaliśmy się rozwijać w tym roku, ponieważ uważamy, że przyszły rok jest tak ważny, że musimy go dobrze zorganizować. Red Bull nadal dodaje elementy. »

Na co James Allison daje wyjaśnienie. „Nie sądzę, żeby te dwie rzeczy były ze sobą sprzeczne, – kontynuuje kierownik techniczny. Nie sądzę, żeby Toto powiedział to dokładnie.

Zwraca uwagę, że przyszłoroczny regulamin to ogromny i trudny projekt, wymagający dużo uwagi. Większość sił naszej fabryki skupiła się na obawie o osiągi w przyszłym roku, ale to nie znaczy, że nic nie pozostało przed tą zmianą punktu ciężkości.

Poza tym to nie cała fabryka. My (Brackley) jesteśmy tylko jedną z dwóch fabryk, istnieje również fabryka specjalizująca się w jednostkach napędowych i jest jeszcze trochę do zrobienia w tym zakresie. »

Zanim zobaczą potencjalny postęp W12, żołnierze Toto Wolffa będą musieli w ten weekend ponownie zmierzyć się z Red Bullem na własnym boisku na Red Bull Ring podczas Grand Prix Austrii. Dla tego samego scenariusza?

Zapoznaj się z pełnym raportem i analizą Grand Prix Styrii, przygotowanym przez naszego specjalnego korespondenta w Spielbergu, w numerze AUTO 2318tygodniowo, już dostępny w wersji cyfrowej i w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz