Esteban Ocon celował w lepszy wynik w Chinach

Esteban Ocon, który ponownie zajął 10. miejsce w Chinach, zdobył punkt, ale Francuz liczył na kolejne miejsce w rankingu bez nieporozumień z boksem na początku wyścigu.

opublikowany 10/04/2017 à 10:22

Dwa Grand Prix i dwa punkty. Esteban Ocon Na razie ściśle przestrzega swojego harmonogramu, aby w każdym wyścigu znajdować się w pierwszej dziesiątce. Kierowca Force India miał jednak zakłócony start wyścigu z powodu nieporozumienia ze swoim zespołem Force India.

„Mieliśmy właściwą strategię i rozpoczęliśmy wyścig z właściwymi oponami, ale na drugim okrążeniu doszło do nieporozumienia z zespołem i wróciłem do alei serwisowej, nie zatrzymując się na zmianę opon, skomentował Ocon.

Nie miałem wracać i kosztowało mnie to co najmniej 15 sekund. Było to wynikiem zamieszania na pierwszych kilku okrążeniach, gdy wszyscy wrócili do boksów. »

Postęp w Bahrajnie?

Korzystając z dostosowanej do niego VJM10 w Szanghaju, Esteban Ocon w końcu był w stanie awansować w rankingach i zająć miejsce za swoim kolegą z drużyny Sergio Pérezem, który w Chinach był dziewiąty. Wynik, który jednak pozostawia posmak niedokończonej sprawy.

„Ukończenie wyścigu w pierwszej dziesiątce w Chinach to miła odmiana, ale Nadal uważam, że mogłem ukończyć wyścig nieco wyżej, – podkreśla Norman. Szkoda tracić czas w ten sposób, ale ostatecznie zdobyliśmy punkt i to jest pozytywne. »

Po dwóch wydarzeniach, które odkrył, Esteban Ocon w najbliższy weekend powróci na tor Sakhir, na którym mógł rywalizować w roku, w którym zdobył tytuł mistrza serii GP3 w 2015 r. (w obu rundach zajmując trzecie, a następnie drugie miejsce, Nota redaktora).

Znajomość dziedziny, w której byłego mistrza Europy F3 zamierza to wykorzystać do awansu w hierarchii i kontynuowania startu w mistrzostwach, co jest obecnie zgodne ze swoimi ambicjami.

Zapoznaj się z pełnym raportem i analizą Grand Prix Chin, przygotowanym przez naszych specjalnych korespondentów w Szanghaju, w numerze 2109 AUTOtygodniowo, dostępny dziś wieczorem w wersji cyfrowej oraz w środę w kioskach.