A teraz, kto wspierać Hamiltona?

W tę sobotę w Austrii Toto Wolff potwierdził, że o drugie miejsce w Mercedesie zagrają jego obecny właściciel Valtteri Bottas i pełen nadziei George Russell.

opublikowany 03/07/2021 à 14:56

Juliena BILLIOTTE

0 Zobacz komentarze)

A teraz, kto wspierać Hamiltona?

Toto Wolff w nadchodzących tygodniach podejmie decyzję między Bottasem a Russellem / © DPPI

Odnowienie umowy Lewis Hamilton, zrobione. Toto Wolff może teraz skupić się na kierowcy, który będzie wspierał siedmiokrotnego mistrza świata poza bieżącym sezonem. 

Na padoku czerwony Byk Ring, pod wpływem gorącego uchylania się, austriacki menadżer najpierw powrócił do okoliczności przedłużenia kontraktu Anglika na dwa dodatkowe sezony.

« Wczoraj wieczorem wydrukowaliśmy umowę, podpisaliśmy ją i powiedzieliśmy sobie, że dzisiaj ją ogłosimy– zwierzył się wyraźnie spokojny Wolff. 

Ogólne założenia porozumienia były już w naszych głowach jasne od jakiegoś czasu. Jesteśmy zaangażowani w intensywne mistrzostwa, dlatego ogłoszenie nadeszło tak szybko ". 

Bardzo szybko Wolff został przesłuchany w sprawie drugiego miejsca Mercedes oraz tożsamość jego pasażera z kampanii 2022. Szef zespołu, dyrektor generalny i współudziałowiec zespołu Mercedesa nie wypowiadali się na ten temat, ale potwierdzili, że na liście kandydatów znalazły się tylko dwa znane już od dawna nazwiska.

« Z podjęciem decyzji chcemy poczekać do kolejnych wyścigów– powiedział Wolff. Valtteri (Bottas, obecny członek zespołu Hamilton od 2017 r., przyp. red.) w zeszłym tygodniu spisał się bardzo dobrze w Austrii. Musi to skonsolidować. 

Znamy jego wartość, tak jak znamy mocne i słabe strony George'a (Russell, pilot Williams i chroniony mercedes, przyp. red.). 

Decyzję podejmiemy latem. Będziemy rozmawiać z Georgem i Valtterim i mam nadzieję, że rozwiążemy ten problem przed końcem sezonu.

Było jasne, że chcemy kontynuować współpracę z Lewisem przez długi czas. To był oczywisty wybór. Możemy teraz skupić się na drugim miejscu, które zostanie rozegrane pomiędzy tą dwójką (Bottas i Russell, przyp. red.). Tak jak powiedziałem, wiemy, co obaj mogą wnieść do zespołu ".

W zeszłym tygodniu Wolff powiedział, że Hamilton nie ma nic do powiedzenia ani weta w sprawie swojego kolegi z drużyny. „ Aby mieć motywację, Lewis nie zwraca uwagi na to, kto prowadzi drugi samochód », dodał w sobotę główny zespół.  

Kto więc wygra? Wierny, ale nieszkodliwy Bottas czy młody i ambitny, choć trochę zielony, Russell? Gdybyśmy dzisiaj mieli postawić monetę, pokusilibyśmy się o wybranie drugiej opcji. 

Juliena BILLIOTTE

Zastępca redaktora naczelnego AUTOhebdo. Pióro zanurzone w żółci.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz