Felipe Massa wykluczony, Williams złoży apelację

Felipe Massa zakończył swój domowy weekend wykluczeniem z wyników Grand Prix Brazylii z powodu zbyt wysokiej temperatury opon na starcie. Williams złoży apelację.

opublikowany 15/11/2015 à 22:32

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Felipe Massa wykluczony, Williams złoży apelację

Od pierwszych sesji treningowych przed Grand Prix Brazylii w ubiegły piątek Felipe Massa miał trudności na torze Interlagos, na którym wicemistrz świata z 2008 roku wygrał już dwukrotnie, w latach 2006 i 2008, wygrywając Stabilny Ferrari.

Paulista, dopiero ósmy na starcie, nie był w stanie dorównać swojemu koledze z drużyny Valtteri Bottas, piąty za obydwoma Mercedes i dwa Ferrari na koniec wyścigu „frustrujące” – przyznał były kierowca Saubera, mimo zapewnionego przez zespół trzeciego miejsca w klasyfikacji producentów Gaj.

To było bez liczenia wykluczenie Williamsa FW37 nr 19, które miało miejsce wieczorem, ze względu na zbyt wysoką temperaturę prawej tylnej opony po sygnale „5 minut” na polach startowych. Opona została zmierzona w temperaturze 137 ° Club 27°C powyżej dopuszczalnej temperatury 110°C. Zespół Williams Martini Racing ogłosił zamiar odwołania się od decyzji o wykluczeniu Felipe Massy.

Decyzja ta tymczasowo pozwala Romain Grosjean (Lotos) i Max Verstappen (Toro Rosso) wspiął się o jedno miejsce w hierarchii na ósmą i dziewiątą pozycję, natomiast pastor Maldonado (Lotus) odzyskuje punkt za dziesiąte miejsce.

Raport i analizę Grand Prix Brazylii, przygotowane przez naszych specjalnych korespondentów w São Paulo, znajdziesz w numerze 2038 AUTOhebdo, dostępnym od jutrzejszego wieczoru w wersji cyfrowej, a od tej środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)