Gasly: ​​„Kto wie, co by się stało z aspiracją na końcu mojego okrążenia? »

Pierre Gasly, będący na szczycie tabeli czasów 3. treningu, wyrównał swój najlepszy wynik w kwalifikacjach w Baku. Zacznie z tej samej linii, co lider mistrzostw Verstappen.

opublikowany 05/06/2021 à 17:34

Quentina DUBOISA

0 Zobacz komentarze)

Gasly: ​​„Kto wie, co by się stało z aspiracją na końcu mojego okrążenia? »

Francuski kierowca jutro wystartuje z drugiego rzędu / © Foto Antonin Vincent / DPPI

4. miejsce w kwalifikacjach, Gasly osiągnął swój najlepszy wynik w wykonaniu triku. Kierowca Alpha Tauri poradziłby sobie nawet trochę lepiej, gdyby skorzystał z aspiracji w ostatnim sektorze. Według niego deficyt wyniósłby 3 dziesiąte: „Możliwość walki w pierwszym szeregu to niesamowite uczucie. W kilku wyścigach pokazałem, że jestem w stanie powalczyć o miejsca w czołowej 5. Tutaj straciłem 3 dziesiąte sekundy w ostatnim sektorze, więc kto wie, co by się stało. Istniałem tylko dla jutra, nawet jeśli wyścig pozostanie czymś innym. ”

Po kilku rozczarowujących wyścigach na początku sezonu wydaje się, że Alpha Tauri naprawiła sytuację, nawet jeśli francuski kierowca jest ostrożny co do ulepszeń wprowadzonych przez włoski zespół: „Jest jeszcze za wcześnie, aby wiedzieć, dlaczego tak postępujemy. Będziemy musieli przeanalizować, czy nowe funkcje rzeczywiście działają. Dziś rano jesteśmy o 3 dziesiąte sekundy przed wszystkimi. Jest tak wiele różnych parametrów: opony, tor, wiatr, temperatura, więc musisz być ostrożny. W kwalifikacjach było trochę chłodniej, a zachowanie było nieco inne. „Na początku musieliśmy się dostosować, ale ogólnie jestem bardzo zadowolony”.

25-letni kierowca obstawia jutro wyścig na jednym przystanku na ulicach Baku: „Na miękkich oponach następuje duża degradacja. Wygląda na to, że wszyscy zmierzają do jednego przystanku, więc zobaczymy. Wciąż mamy dwie nowe twarde opony, które pozwolą nam dostosować się do każdej sytuacji. Zamierzamy wykorzystać swoją kartę do maksimum.”

 

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz