Gasly: ​​„To bardzo frustrujące, że nie wziąłem udziału w wyścigu”

Niedzielny wyścig był dla Pierre’a Gasly’ego bardzo krótki. Francuski kierowca nawet nie dostrzegł końca pierwszego okrążenia.

opublikowany 27/06/2021 à 19:17

Quentina DUBOISA

0 Zobacz komentarze)

Gasly: ​​„To bardzo frustrujące, że nie wziąłem udziału w wyścigu”

Pierre Gasly i Charles Leclerc starli się na starcie w Styrii. / © Zdjęcie DPPI

Grand Prix Styrii było bardzo krótkie Pierre Gasly. Francuski kierowca musiał wycofać się z wyścigu już na pierwszym okrążeniu. Powód ? Zderzenie z Charles Leclerc tuż po pierwszym zakręcie, który zniszczył lewą tylną oś jego Alfy Tauri. O Ferrari, musiał zjechać do boksów na pierwszym okrążeniu w celu wymiany przedniego skrzydła. Oczywiście Pierre Gasly jest rozczarowany końcem Grand Prix.

„Szczerze mówiąc, nie sądzę, że mam dziś wiele do powiedzenia. Kiedy doszło do zdarzenia, zostałem wciśnięty na prostej, relacjonuje Gasly. To był jak dotąd dobry weekend i jestem bardzo rozczarowany, że nie wziąłem dzisiaj udziału w wyścigu. Myślę, że mieliśmy dobry pakiet do zdobycia punktów. »

Ze swojej strony Charles Leclerc wyraża żal z powodu incydentu z Francuzem, niekoniecznie przyznając się do swojej odpowiedzialności.

„Przykro mi z powodu Petera. Naprawdę nie wiem, co się stało. Nie wiem, czy to on przesunął się w lewo, czy ja w prawo. Przyjrzę się zdjęciom, ale to głupie, że to samo dzieje się z Pierrem.

W klasyfikacji konstruktorów Alpha Tauri zajmuje 5. miejsce z 46 punktami i ma 2 punkty przewagi Aston Martin.

Zapoznaj się z pełnym raportem i analizą Grand Prix Styrii, przygotowanym przez naszego specjalnego korespondenta pod adresem czerwony Byk Ring w numerze 2318 AUTOhebdo, dostępny od jutra wieczorem w wersji cyfrowej, a od środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz