Duża przerwa w Alpine po kwalifikacjach

O ile Fernando Alonso czuł satysfakcję podczas wczorajszych kwalifikacji, o tyle Esteban Ocon nie był w stanie przekroczyć progu Q1 swoją Alpine.

opublikowany 27/06/2021 à 09:43

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Duża przerwa w Alpine po kwalifikacjach

Jako jedyny podniósł się Fernando Alonso Alpine w trzecim kwartale w Austrii. © DPPI / J. Felipe

„Bez względu na to, jaka to była pozycja, naprawdę mi się podobało. » Pod koniec jednego ze swoich okrążeń w Q2 wczoraj na czerwony Byk Pierścień, Fernando Alonso przyznał, że przyjemność czerpał za kierownicąAlpine A521 z dziewiątym miejscem na koniec sesji kwalifikacyjnej, które jest równoznaczne z potencjalnymi punktami w dzisiejszym Grand Prix Styrii.

 

 

„To były stresujące kwalifikacje, w których nie było marginesu błędu ze względu na małe przerwy i ograniczenia toru w dwóch ostatnich zakrętach. opisuje dwukrotnego mistrza świata. Zawsze jest sposób na poprawę wyników, ale bardzo się cieszę, że ponownie znalazłem się w pierwszej dziesiątce, zajmując dziewiąte miejsce. »

Całkiem odwrotnie Esteban Ocon utknął w pierwszym kwartale, nie mogąc znaleźć w nim takiego samego potencjału jednomiejscowy pomimo tego, że w treningu wolnym znalazł się w pierwszej dziesiątce, w tym zajmując 10. miejsce w piątkowe popołudnie.

„Nie jesteśmy usatysfakcjonowani i nie powinniśmy byli opuszczać kwalifikacji w Q1, – skomentował Francuz. Musimy nadal analizować, co możemy zrobić, aby poprawić nasze wyniki, ponieważ dzisiaj to nie wystarczyło.

Jak dotąd był to trudny weekend, ale daliśmy z siebie wszystko na dwóch ofensywnych okrążeniach. Po prostu nie było pogody i musimy dowiedzieć się, dlaczego. »

Bardziej niż pytań Norman nie krył obaw w związku z wyścigiem o mikrofon Canal+. Ratunek może jednak nadejść niepewna dla Grand Prix pogoda, która może ponownie rozdysponować karty.

„Będziemy musieli wykorzystać każdą okazję w wyścigu naszymi dwoma samochodami, powiedział Davide Brivio, dyrektor konkursuAlpine. Pogoda może się zmienić, a peleton jest na tyle blisko, że możemy liczyć na dobry wynik. »

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz