Grosjean przeszedł długą drogę podczas GP Rosji

Romain Grosjean przeżył wielkie przerażenie, gdy stracił kontrolę nad swoim Lotusem podczas GP Rosji.

opublikowany 11/10/2015 à 16:56

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

Grosjean przeszedł długą drogę podczas GP Rosji

Romain Grosjean aż do porażki Francuz znajdował się w pierwszej dziesiątce GP Rosji kontrolowanie swojego Lotusa w trzeciej turze, gdy wrócił do McLaren Jensona Buttona po zatrzymaniu się na pierwszych okrążeniach. Francuz opuścił tor z pełną prędkością, po czym uderzył w ściany TecPro, które w ten weekend były bardzo ruchliwe.

Po krótkiej wizycie w ośrodku medycznym przyszły pilot Haas przyznał, że nie wie, dlaczego stracił kontrolę nad swoim E23 Hybrid. „Straciłem tył w zakręcie przy bardzo dużej prędkości i nie byłem w stanie odzyskać kontroli. Jeszcze nie wiemy dokładnie dlaczego. Musimy zobaczyć, czy tak było błąd z mojej strony lub element techniczny " wyjaśnił francuski pilot.

„Żal mi zespołu, ponieważ będzie mnóstwo pracy przy naprawie samochodu. Czuję się dobrze, chociaż jutro rano mogę być trochę odrętwiały, ale to tylko kwestia kilku dni”, dodano sterownik Lotus.

Zapraszamy do zapoznania się z analizą Grand Prix Rosji w Soczi przeprowadzoną przez naszych specjalnych korespondentów w numerze 2033 AUTOhebdo, dostępnym od poniedziałkowego wieczoru w wersji cyfrowej na wszystkich platformach oraz od środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz