Haas: „Jesteśmy niezależnym zespołem”

Zapytany na stronie dyscypliny Gene Haas pragnie zaznaczyć, że jego zespół, który wystartuje w 2016 roku, nie jest zespołem Ferrari Junior Team.

opublikowany 07/11/2015 à 11:54

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Haas: „Jesteśmy niezależnym zespołem”

Sezon Mistrzostw Świata 2016 F1 będziemy świadkami pojawienia się zupełnie nowej formacji pod amerykańskim sztandarem, le Zespół Haas F1 przez Gene'a Haasa. Szef drużyny, już zwycięski na froncie NASCAR ze Stewart-Haas Racing zmierzył ambicje dotyczące swojego debiutu w F1 wraz ze swoim nowo utworzonym duetem Romain Grosjean i Estebana Gutiérreza.

„Jeśli zdobędziemy punkt, będę szczęśliwy. Romain był w stanie zdobywać punkty w wielu wyścigach, więc wie, jak to zrobić. Powiedział mi: „Jeśli wyjdziemy na tor i przetestujemy samochód w lutym w Barcelonie, po dwóch okrążeniach powiem ci, czy jest dobrze, czy nie. „A jeśli to dobry samochód, zdobędziemy punkty. »
przyznaje szef stronie internetowej F1.

Une jednomiejscowy opracowany na podwoziu zbudowanym przez włoskiego specjalistę Dallarai który będzie zasilany przez V6 turbo/hybryda Ferrari. Bliskie powiązania pomiędzy Maranello (wraz z zatrudnieniem Gutiérreza, trzeciego kierowcy Scuderii w tym sezonie) a projektem Haas często prowadziły do ​​tego, że nowy zespół był uważany za zespół juniorów.

„Nie widzę nas na pozycji drużyny juniorskiej,
mówi Haas. Jeśli już tam będziemy, chcemy ich pokonać. Ale oczywiście nie miałbym nic przeciwko kończeniu każdego wyścigu za Ferrari! To nie byłoby złe. W tym sporcie partnerstwo techniczne to jedno, a wyścigi to drugie.

Nie pozycjonujemy się jako drużyna juniorów i nie chcemy nią być. Duża część samochodu to nasz projekt, więc wystarczy powiedzieć, że jesteśmy niezależnym zespołem. »

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz