Hamilton w Baku: tryb mistrza aktywowany?

Lewis Hamilton przybywa do Azerbejdżanu w roli myśliwego po ostatnim weekendzie, o którym warto zapomnieć. Rzadka sytuacja, w której musi nauczyć się na nowo sobie radzić.  

 

opublikowany 02/06/2021 à 16:49

Aleksandra HERBINA

0 Zobacz komentarze)

Hamilton w Baku: tryb mistrza aktywowany?

Lewis Hamilton będzie musiał podnieść głowę po Monako. ©DPPI/Florent Gooden.

W jakim stanie umysłu zastaniemy Lewis Hamilton w Baku w tym tygodniu? To jedno z pytań, które niepokoi padok u progu 6. rundy 2021 roku.  

Siedmiokrotny mistrz świata stracił kontrolę nad rankingami kierowców po bardzo skomplikowanym weekendzie w Monako, gdzie jego miejsce Mercedes zaskakująco nie brał udziału w grze, nawet w porównaniu do gry swojego kolegi z drużyny Valtteri Bottas. Hamilton również wydawał się w Księstwie nieco zrezygnowany i zirytowany, ale nie przygnębiony. Utrata światowego przywództwa nie wydawała się go specjalnie martwić: „ Droga jest jeszcze bardzo długa – szepnął Brytyjczyk. 

Reakcja mistrza czy absolutna katastrofa?

Nie stajesz się legendą F1 nie wiedząc, jak podnieść się z przeciwności losu. Podczas swojej znakomitej kariery Hamilton wielokrotnie udowodnił, że wie, jak reagować jak mistrz. Lider Mercedesa potrafi przetrawić rozczarowania, aby z niecierpliwością czekać na kolejny termin bez nadmiernego marudzenia.  

W zeszłym roku Hamilton nigdy nie uchylał się od stania na najwyższym stopniu podium w dwóch wyścigach z rzędu. Winny błędu przybliżenia równoznacznego z kolizją Alexander Albon (czerwony Byk) podczas pierwszej rundy w Austrii angielski kolarz powrócił, aby w następnym tygodniu triumfalnie zwyciężyć podczas GP Styrii.  

Kiedy Mercedes i Hamilton popełniają błąd, wiedzą, jak zadać sobie pytania, aby ruszyć do przodu. Na Monzy (Włochy) Brytyjczyk stracił kontrolę nad wyścigiem, wracając do swojego boksu, gdy aleja serwisowa była zamknięta. Ukarany Hamilton musiał zadowolić się 7. miejscem. Tydzień później został szefem w Mugello (Włochy). Ukarany w Soczi (Rosja) za symulowany start w niewłaściwym miejscu podczas wchodzenia na pole startowe, Hamilton zajął 3. miejsce w GP Rosji, po czym odniósł 5 sukcesów z rzędu. Tylko Covid-19 przerwie swoją hegemonię po GP Bahrajnu.  

Scenariusz kampanii na rok 2021 jest jednak inny, ponieważ Mercedes W12 nie dominuje w debatach, jak skandalicznie zrobił to jego ultrawyczynowy poprzednik. Presja ze strony Red Bulla i Max Verstappen jest wyraźnie odczuwalne. Hamilton nie był tak zagrożony od 2016 roku, ostatniego sezonu, w którym przegrał w wyścigu o tytuł.   

W tym roku angielska gwiazda pokazała kilka aspektów swojej złożonej osobowości i ekstrawaganckiego talentu. Czasami zrzędliwy i rozgorączkowany, czasem błyskotliwy Hamilton na przemian powolne przejścia i wybuchy błyskotliwości, by stracić 5 punktów za swoim kolegą z drużyny Nico Rosbergiem, który wiedział, jak przeciwstawić się wściekłemu powrotowi swojego najlepszego wroga w ostatnim wyścigu. Hamilton wydał dziś 4 jednostki na nienagannego Verstappena od rozpoczęcia wyścigu w Bahrajnie.  

W Baku Brytyjczyk powinien znaleźć bardziej konkurencyjny samochód niż w Monako. Przynajmniej tak sugeruje jego szef. Toto Wolff, " W ostatni weekend przeprowadziliśmy analizę, zadaliśmy sobie pytania i wyciągnęliśmy wnioski z naszych błędów, powiedział szef zespołu Mercedesa. Kluczem do sukcesu jest wykorzystanie wszystkich dostępnych nam możliwości. " 

W każdym razie reakcja jest konieczna w niemieckim klanie, gdzie w Monako odnotowano zaskakujące oznaki kruchości. Kto wie, co przyniósłby kolejny słaby występ na ulicach Baku….

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz