Hamilton coraz bardziej pracowity w symulatorze Mercedesa

Kierowca Mercedesa chce dać sobie najlepszą szansę na odwrócenie trendu w starciu z Maxem Verstappenem i Red Bullem. 

opublikowany 01/07/2021 à 18:04

Juliena BILLIOTTE

0 Zobacz komentarze)

Hamilton coraz bardziej pracowity w symulatorze Mercedesa

Odpowiedzi szuka siedmiokrotny mistrz świata i jego zespół / © DPPI

Zwykle symulator bardzo dla niego. Lewis Hamilton nie jest typem, w którym można składować wirtualny bitum w instalacjach Brackley (Zjednoczone Królestwo). Jeszcze kilka tygodni temu siedmiokrotny mistrz nie udzielił pożyczki « brak zainteresowania » w pracy w symulatorze.

« Pokonuję około 20 okrążeń rocznie „, zadeklarował Brytyjczyk po zdobyciu dla Barcelony setnego pole position w karierze.  

Ale biorąc pod uwagę obecny poziom konkurencyjności czerwony BykHamilton ponownie założył rozgrzewkową koszulkę na niebiesko, próbując zatrzymać marsz do przodu austriackiej drużyny i jej holenderskiego lidera, Max Verstappen.

Dlatego Sir Lewis wrócił do domowego symulatora i wykonał serię okrążeń w nadziei na odblokowanie większej wydajności na W12, który nie miał już otrzymywać żadnych zmian... no cóż, w końcu tak

« Nie powiedziałbym, że lubię to robić, ale po trudnych wyścigach, których właśnie doświadczyliśmy, pojechałem tam, aby zobaczyć, czy mógłbym pomóc ulepszyć nasze przygotowania– zwierzył się w czwartek na Red Bull Ring.  

Nie znaleźliśmy cudownego rozwiązania, ale znaleźliśmy dwie lub trzy dobre wskazówki. Będę nadal współpracować z pilotami, którzy są przyzwyczajeni do biegania w symulatorze, aby udoskonalić różne procesy i sposób, w jaki się ze sobą komunikujemy, aby mieć pewność, że testujemy właściwe rzeczy. Doświadczenie okazuje się korzystne ".

Mercedes nie wygrał żadnego z ostatnich 4 wyścigów, a wszystkie padły ofiarą Red Bulla. Coś niespotykanego od czasu wprowadzenia hybryd V6 z turbodoładowaniem w 2014 roku. 

« Red Bull wykonał świetną robotę– skomentował ponownie Hamilton. Nasz weekend w Monako był katastrofą, to samo dotyczy Baku. W zeszłym tygodniu było lepiej we Francji i tutaj, w Austrii, ale zdobyli przewagę i ciężko pracujemy, aby nadrobić stratę. 

Nie dotarliśmy nawet do połowy sezonu, więc nadal walczę i gonię za tytułem. Nie daję się uwięzić w bańce negatywności i zmartwień. Poświęcam swoją energię dbaniu o przygotowanie swoje i inżynierów, a także zjednoczenie zespołu w celu naprawienia sytuacji ".

Hamilton, który celuje w historyczny ósmy tytuł, traci 8 punktów do Verstappena przed GP Austrii, a Mercedes ma 18 punktów do Red Bulla. 

Juliena BILLIOTTE

Zastępca redaktora naczelnego AUTOhebdo. Pióro zanurzone w żółci.

0 Zobacz komentarze)