Hamilton: „Dwa najlepsze okrążenia weekendu”

Mistrz świata Lewis Hamilton przyznał po kwalifikacjach, że swoje dwa najlepsze okrążenia weekendu przejechał w Q3.

opublikowany 22/08/2015 à 16:52

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Hamilton: „Dwa najlepsze okrążenia weekendu”

Wczoraj został pokonany przez swojego kolegę z drużyny Nico Rosberg w wolnej praktyce, Lewis Hamilton w tę sobotę wyraźnie przechylił szalę na korzyść na torze Spa-Francorchamps w Belgii. Już dziś rano najlepszy czas w treningu wolnym 3, Mistrz Świata bezsprzecznie zdominował kwalifikacje.

„Jestem dzisiaj naprawdę zadowolony z osiągów samochodu, Hamilton powiedział na konferencji prasowej. To tor, na którym, jeśli znajdziesz odpowiednią równowagę, zdecydowanie jest jednym z najprzyjemniejszych w prowadzeniu. Oczywiście mam tego świadomość pole position to dobra rzecz, ale to długi wyścig i będzie bardzo długi do piątego zakrętu.

Moim dzisiejszym celem było zdobycie pole position, a w kwalifikacjach Nico był bardzo blisko moje ostatnie dwa okrążenia były dwoma najlepszymi w całym weekendzie, więc jestem z tego bardzo, bardzo zadowolony. »

Hamilton zrobił różnicę szczególnie w drugim sektorze, na tej części toru, która nie zawsze kończyła się dla niego pomyślnie. „W przeszłości był to raczej słaby punkt. Znam trajektorie, ale nigdy nie udało mi się poprowadzić wszystkich zakrętów od końca do końca. W moich dwóch rundach było to bardzo dobre miejsce. »

Zapytany o kwestię nowych procedur odlotów, pilot Mercedes nie wydaje się tym zaniepokojony. „Zespół przeprowadził kilka analiz, a ja trenowałem w fabryce na symulatorze i przez cały weekend pracowaliśmy nad tym punktem, więc jesteśmy tak dobrze przygotowani, jak to możliwe. "

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz