Hamilton: „Jesteśmy po prostu wolni”

Wyrzucony z pierwszej dziesiątki już w pierwszych przejazdach w Baku, zespół Mercedesa przeżył jeden z najbardziej skomplikowanych piątków w ostatnich latach. 

opublikowany 04/06/2021 à 17:03

Juliena BILLIOTTE

0 Zobacz komentarze)

Hamilton: „Jesteśmy po prostu wolni”

W piątkowy wieczór w Baku Mercedes staje pod ścianą / © DPPI

Mercedes miał delikatny start w ten piątek w Baku, gdzie żadne z nich nie miało miejsca Lewis HamiltonAni Valtteri Bottas nie pojawił się w 10. drugim treningu wolnym Grand Prix Azerbejdżanu. 

Siedmiokrotny mistrz świata plasował się na skromnym 11. miejscu, ze stratą ponad pełnej sekundy do poziomu odniesienia wyznaczonego przez czerwony Byk przez Sergio Péreza. Aby znaleźć ślad swojego fińskiego kolegi z drużyny, musiał zejść o 5 rzędów w dół i o sekundę dalej.

Te występy są tym bardziej niepokojące dla Mercedesa, że ​​Hamilton nie zauważył niczego niepokojącego z kokpitu. 

« Myślę, że miałem naprawdę dobry dzień za kierownicą– poinformował Brytyjczyk. Czułem się dobrze, miałem czyste sesje z wyjątkiem blokady koła w pierwszym treningu, ale jesteśmy po prostu wolni. Czuję, że jeżdżę dobrze.

W drugim treningu po prostu nie miałem środków, żeby jechać szybciej... Jesteśmy całkiem w tyle. Dziś wieczorem wszyscy będą się męczyć, analizować dane i zobaczyć, co możemy poprawić. Nasze tempo na długich sztafetach było lepsze, ale... 

Wygląda na to, że samochód ma ograniczenia. Moglibyśmy jechać szybciej w niektórych obszarach, ale nie mam już przyczepności. Nie jest łatwo znaleźć się poza czołową dziesiątką, kiedy jesteś przyzwyczajony do gry w ataku, ale będziemy pracować nad znalezieniem rozwiązań ". 

Bottas poczynił poważniejsze obserwacje, sugerując, że problem może być dość głęboki. 

« To był bardzo skomplikowany dzień, szepnął Finn. Brakuje nam rytmu. To naprawdę kwestia przyczepności, ponieważ niewiele nam brakuje do znalezienia właściwej równowagi. Bardzo się ślizgamy. Wyjaśnień tego może być wiele.

Na długich przejazdach byliśmy trochę lepsi, ale wciąż byliśmy w tyle. Wyraźnie jest coś nie tak ". 

W Mercedesie noc może być długa lub bardzo krótka.  

Juliena BILLIOTTE

Zastępca redaktora naczelnego AUTOhebdo. Pióro zanurzone w żółci.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz