Hamilton ponownie broni Naomi Osakę

Siedmiokrotny mistrz świata walczy o lepsze wsparcie psychologiczne dla sportowców wysokiej klasy, szczególnie tych najmłodszych. 

opublikowany 03/06/2021 à 18:26

Juliena BILLIOTTE

0 Zobacz komentarze)

Hamilton ponownie broni Naomi Osakę

Kierowca Mercedesa uważa, że ​​nie należy lekceważyć zdrowia psychicznego zawodowych sportowców / © DPPI

Lewis Hamilton wykorzystał swoje obowiązki medialne przed GP Azerbejdżanu, aby odnowić swoje wsparcie dla mistrzyni tenisa Naomi Osaki. 

Po ogłoszeniu, że odmówi udziału w obowiązkowych konferencjach prasowych organizowanych w ramach Rolanda Garrosa, aby chronić swoje zdrowie psychiczne, druga światowa tenisistka została ukarana grzywną w wysokości 2 15 dolarów (000 12 euro) za niestawienie się przed mediami po swoim pierwszym występie mecz na Porte d'Auteuil.

Pod groźbą wydalenia przez organizatorów francuskiego turnieju Wielkiego Szlema 23-letni Japończyk ostatecznie zdecydował się wycofać z zawodów. Gest powitany przez Hamiltona w sieciach społecznościowych. „ Zdrowie psychiczne to nie żart, to realny temat, który należy traktować poważnie– napisał pilot na Twitterze Mercedes. Noemi wykazała się wielką odwagą. Pokażmy jej, że nie jest sama ". 

Siedmiokrotny mistrz świata powrócił szczegółowo do tematu w czwartek w Baku, gdzie także na niego nałożono szereg obowiązków medialnych. 

« Uważam ją za niezwykle odważną i pochwalam jej decyzjęPowiedział. Teraz jest ich (organizatorzy Rolanda Garrosa, przyp. red.) kwestionować ich zachowanie. Bo ich reakcja na karę wcale nie była fajna.

Nieładnie jest karać kogoś za mówienie o jego zdrowiu psychicznym. Mogli lepiej zachować się w tej sytuacji. Mam nadzieję, że dokładnie je przeanalizują i wyciągną z nich niezbędne wnioski. Najlepsi sportowcy stale się rozwijają. Nieustannie przekraczamy nasze granice, ale nadal jesteśmy ludźmi ". 

Mówiąc o sytuacji w Osace, Hamilton przypomniał sobie swoje początki F1, kiedy znalazł się rzucony na głęboką wodę o godz McLaren w wieku 22 lat w 2007 roku.

« To niesamowita sportsmenka i wspaniała dziewczyna– dodał o japońskim zawodniku, który podobnie jak on zajął zdecydowane stanowisko w sprawie palących problemów społecznych. Jej zaangażowanie wywarło realny wpływ, a ona jest taka młoda… To zdecydowanie ciężar na Twoich barkach. 

Jest to nieuniknione, gdy jesteś w centrum uwagi, ale większość z nas nie jest na to przygotowana. Tak było w moim przypadku. Kiedy przybyłem do F1, nigdy nie byłem szkolony, jak przemawiać przed kamerami. 

Nie ostrzeżono mnie i nie powiedziano, co mam robić, jak wyjść z tego czy innego scenariusza. Więc uczysz się poprzez komentowanie błędów i jest to bardzo stresujące, ponieważ możesz mieć najlepsze intencje na świecie, a niektórzy i tak będą próbować to wykorzystać ".

Doskonale doświadczony w pracy z mediami 36-letni Hamilton miał jednak w swojej znakomitej karierze problemy z prasą. 

Najbardziej znaczący odcinek niewątpliwie przypada na GP Japonii 2016. Podczas intensywnej walki o tytuł ze swoim kolegą z drużyny Nico Rosbergiem Brytyjczyk został przyłapany na Snapchacie podczas czwartkowej konferencji FIA, po czym odesłał dziennikarzy z powrotem do domu w sobotni wieczór w gościnności niemieckiej stajni. 

Mimo kolosalnego doświadczenia Hamilton uważa, że ​​w sferze medialnej wciąż popełnia błędy. 

« Nauczyłem się wielu rzeczy na własnej skórze– zwierzył się ponownie. Ponieważ bycie przed kamerą pozostaje onieśmielającym doświadczeniem, zwłaszcza jeśli jesteś introwertykiem. 

Niektóre są wygodniejsze niż inne. Każdego dnia uczę się więcej o tym, jak najlepiej współdziałać. 

Jak powiedziałem, na początku nie przeszedłem żadnego szkolenia i czuję, że jest to niestety norma dla młodych ludzi, którzy przychodzą na studia. Powinniśmy zapewnić im większe wsparcie. Nie powinieneś czuć presji. 

W przypadku Naomi nie czuła się komfortowo ze swoim zdrowiem psychicznym. Negatywne reakcje, jakie mogła wywołać jego decyzja, są po prostu śmieszne. Ludzie zapominają, że to wciąż człowiek, który tłumaczy, że nie czuje się na tyle dobrze, aby w tej chwili odpowiadać dziennikarzom. Lepiej ją wspierajmy i pocieszajmy ". 

W dobie sieci społecznościowych, gdzie najmniejsza wypowiedź pikantna lub postrzegana jako kontrowersyjna może w ciągu kilku sekund obiec świat, a co za tym idzie, zjawisko pakietu cyfrowego, temat zdrowia psychicznego zawodowych sportowców, ale także etyki sportowców dziennikarzy, których rozpoznajemy, z pewnością zasługuje na pogłębioną refleksję. 

Juliena BILLIOTTE

Zastępca redaktora naczelnego AUTOhebdo. Pióro zanurzone w żółci.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz