Hamilton wraca na kolejne dwa lata do Mercedesa

Siedmiokrotny mistrz świata jest teraz związany z zespołem fabrycznym niemieckiego producenta do 2023 roku.

 

opublikowany 03/07/2021 à 10:53

Juliena BILLIOTTE

1 Zobacz komentarze)

Hamilton wraca na kolejne dwa lata do Mercedesa

Negocjacje pomiędzy Toto Wolffem i Lewisem Hamiltonem nie będą się przeciągać / © Mercedes

Poszło znacznie szybciej niż w zeszłym roku! Mercedes ogłosił to w tę sobotę Lewis Hamilton przedłużył umowę najmu z niemiecką drużyną na dwa dodatkowe sezony. Siedmiokrotny mistrz świata będzie więc grał pod barwami marki Star co najmniej do 2023 roku. Będą to jego 10. i 11. sezon w Brackley (Wielka Brytania), a Anglik będzie miał 38 lat, gdy wkroczy w ostatni rok obowiązywania nowego kontraktu.

Wiadomość pojawia się zaledwie tydzień później Wolff i Hamilton potwierdzili otwarcie negocjacji między obiema stronami. Inaczej niż w zeszłym roku, kiedy dyskusje ciągnęły się miesiącami i zakończyły się w lutym ubiegłego roku, tym razem proces nie przeciągnął się. 

Hamilton będzie zatem częścią poważnych zmian regulacyjnych spodziewanych w 2022 r., z czego entuzjaści mogą się tylko cieszyć. 

Obecny w szeregach żołnierzy Mercedesa od sezonu 2013 Brytyjczyk ma na swoim koncie 77 zwycięstw, 74 pole position i 6 tytułów kierowców w fabryce niemieckiego producenta. 

« Trudno mi uwierzyć, że jestem w tym wspaniałym zespole już dziewięć lat i bardzo się cieszę, że mogę kontynuować z nim przygodę przez kolejne dwa sezony.– skomentował Hamilton. Osiągnęliśmy razem tak wiele i przed nami jeszcze wiele szczytów do zdobycia, zarówno na torze, jak i poza nim. 

Jestem także bardzo dumny i wdzięczny za wsparcie, jakiego Mercedes udzielił mi w promowaniu różnorodności i równości w sporcie. Chciałbym podziękować wszystkim utalentowanym i oddanym członkom Mercedesa, którzy pomogli mi uczynić zespół bardziej włączającym, a także członkom zarządu za ich zaufanie. 

Jesteśmy o krok od wkroczenia w nową erę, która zapowiada się ekscytująco i pełna wyzwań. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co możemy razem osiągnąć. ". 

Toto Wolff, szef zespołu i dyrektor generalny zespołu siedmiokrotnych mistrzów świata, jest naturalnie zachwycony możliwością polegania na usługach kierowcy” na szczycie swojej gry ".  

« Gdy wstaje nowy świt F1nie ma lepszego kierowcy dla naszego zespołu niż Lewis, cieszy się austriacki menadżer. Jego osiągnięcia mówią same za siebie, podobnie jak jego doświadczenie, prędkość i wiedza o wyścigach. Jest u szczytu swojej formy. 

Obecnie prowadzimy intensywną walkę o mistrzostwo świata i cieszymy się z tego. Dlatego chcieliśmy rozwiązać ten nowy kontrakt na początku sezonu, aby nie mieć tego rozpraszania w tle. Zawsze mówiłem, że dopóki Lewis ma w sobie ogień, może grać tak długo, jak chce. ". 

Teraz, gdy jedno z siedzeń Mercedesa jest tymczasowo zamknięte, oczy logicznie zwrócą się w stronę drugiej połowy niemieckiego garażu, w której obecnie mieszkają Valtteri Bottas. Czy Fin będzie nadal wspierał Hamiltona, tak jak robił to od 2017 roku? A może będzie musiał ustąpić na rzecz pełnego nadziei George’a Russella (Williams)? Również w tym przypadku negocjacje mogą przebiegać szybciej, niż oczekiwano.

Juliena BILLIOTTE

Zastępca redaktora naczelnego AUTOhebdo. Pióro zanurzone w żółci.

1 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

1 Uwagi)

Juliena BILLIOTTE

13 o 10:2022

[…] wątpliwe jest zakończenie sezonu 2021, możliwy powrót do F1. Brytyjczycy, invece, jeśli mają firmęto dwuletni kontrakt w zeszłym roku annolegandolo al marchio stellare fino al 2023. Nonostante una stagione 2022 complicata, ontana dai […]

Aby napisać komentarz