Jenson Button kontynuuje współpracę z McLarenem w 2016 roku

Ogłoszono, że prawie opuści F1, Jenson Button powróci na kolejny rok w 2016 roku z McLarenem.

opublikowany 01/10/2015 à 10:47

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Jenson Button kontynuuje współpracę z McLarenem w 2016 roku

Kilka dni temu plotka o przejściu na emeryturę de Jenson Snickers z F1 dotarło. W ten czwartek, McLaren ostatecznie położył kres spekulacjom, formalizując obecność Mistrza Świata 2009 w Woking na rok 2016. Zespół niedawno dał do zrozumienia, że ​​chce zatrzymaj swojego kierowcę.

„Obecny kontrakt Jensona obowiązuje przez dwa lata (2015 i 2016). Istniała opcja zakończenia umowy pod koniec pierwszego roku, z której McLaren mógł skorzystać, gdybyśmy chcieli, wyjaśnia Ron Dennis, szef McLarena.

Kiedy jednak po wielu rozmowach z Jensonem stało się jasne, że pozostaje on tak samo entuzjastyczny, zaangażowany i skupiony jak zawsze, opcja ta nie miała już sensu. Jenson będzie ścigał się w barwach McLarena-Hondy w przyszłym roku, zgodnie z warunkami określonymi w umowie zawartej przez obie strony rok temu. »

35-letni Brytyjczyk rozpocznie nową kampanię w Woking po zdobyciu korony świata na początku sezonu 2010. Pomimo trudności, jakie napotyka para McLarenów? Honda, Button pozostaje pewny siebie.

„Tak, ten rok nie był dla nas łatwy, ale wiemy, co musimy zrobić, aby poprawić sytuację i wspólnie z Hondą będziemy bardzo ciężko pracować w nadchodzących tygodniach, aby rok 2016 był znacznie lepszym sezonem niż rok 2015. »

Belg Stoffel Vandoorne, który kiedyś był typowany na następcę Buttona w McLarenie, w ten sposób widzi jedną ze swoich szans na przybycie do Formuły 1.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz