Jenson Button żałuje nieobecności Peraltady

Wracając do kalendarza F1 po raz pierwszy od 23 lat, meksykański tor będzie nowością dla całego peletonu. Jenson Button natomiast ubolewa nad zniknięciem Peraltady.

opublikowany 27/10/2015 à 17:15

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Jenson Button żałuje nieobecności Peraltady

La Peraltada z Autodromo Hermanos Rodriguez nie będzie częścią pokazu w ten weekend ze względu na powrót F1 w Meksyku. Ta lekko nachylona parabola była jednym z odważnych elementów trasy i zasłynęła szczególnie z tego, że Nigel Mansell wyprzedził Gerharda Bergera na początku lat 90-tych.

„Tor wygląda naprawdę interesująco. Pamiętam, że jako dziecko oglądałem niesamowite bitwy, kierowców trzymających samochody w Peraltadzie, co wyglądało niesamowicie, ale trochę przerażająco! Trochę szkoda, że ​​ten zakręt nie został uwzględniony w nowym projekcie., ale z tego, co widziałem na torze, wygląda na to, że będzie to ciekawe wyzwanie. » komentuje Jenson Button.

Brytyjczyk precyzuje jednak, że spodziewa się skomplikowanego testu McLaren-Honda, ze względu na specyficzne parametry trasy meksykańskiej. « Jest to zdecydowanie najwyższa wysokość, jaką będziemy mieli w 2015 roku. To będzie coś nowego dla wszystkich zespołów. Fakt, że na tym torze panuje najwyższa prędkość maksymalna po Monzy, będzie oznaczać, że nie będzie nam łatwo. Kluczowe będzie posiadanie dobrego balansu i dobrego docisku samochodu. »

Brytyjczyk, który nie miał najnowszej ewolucji jednostki napędowej Hondy w Austin, awansował na szóste miejsce w Grand Prix Stanów Zjednoczonych.

Znajdź pełny raport i analizę Grand Prix Stanów Zjednoczonych, ze szczególnym uwzględnieniem trzeciego tytułu Lewis Hamilton, wyprodukowany przez naszych specjalnych korespondentów w Austin, w numerze 2035 AUTOhebdo, już dostępny w wersji cyfroweji jutro w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz