Jolyon Palmer rozpoczął pracę w Lotusie w 2016 roku

Brytyjczyk Jolyon Palmer został potwierdzony jako starter na sezon 2016 w zespole Lotus F1.

opublikowany 23/10/2015 à 23:31

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Jolyon Palmer rozpoczął pracę w Lotusie w 2016 roku

Jolyon Palmer nie przeżyje zupełnie pustego dnia w Austin w Teksasie. Podczas gdy Brytyjczyk musiał jeździć w wolnych treningach 1 zamiast Romain Grosjean, były mistrz serii GP2 z 2014 r. w końcu pozwolił Francuzowi przyjąć swoją wyjściową rolę i musiał robić postępy w wolnych treningach 2.

Warunki pogodowe zdecydowały inaczej, ale w końcu dotarły do ​​Palmera dobre wieści. 24-letni kierowca wystartuje w sezonie 2016 u boku pastora Maldonado, potwierdzono wcześniej we wrześniu ubiegłego roku. Zastąpi Romaina Grosjeana, który odszedł, aby podjąć wyzwanie Haasa F1 Zespół.

„Oczywiście jestem bardzo szczęśliwy, że będę mógł ścigać się w Formule 1 w przyszłym roku. Komentarz Palmera. Zespół Lotus F1 dał mi w tym sezonie fantastyczną szansę i dziękuję im za pomoc w moim rozwoju. Zaufali mi w kluczowym sezonie w ich rozwoju. Podobał mi się mój rok jako trzeci kierowca i wiele się nauczyłem, więc nie mogę się doczekać, aby zastosować to w praktyce jako starter w 2016 roku.

„Widzieliśmy ciężką pracę i talent Jolyona w tym sezonie, w sposobie, w jaki podchodził do roli trzeciego kierowcy. » komentuje ze swojej strony Gérard Lopez, prezes i szef zespołu Lotus F1 Team, który wciąż oczekuje na oficjalną odpowiedź ze strony Renault, w swoim zamiarze odkupienia formacjiEnstone.

Ta formalizacja zamyka nowe drzwi dla Kevin Magnussen, niedawno wydany przez McLarena.

0 Zobacz komentarze)