Rozstanie Kevina Magnussena i McLarena

Z uwagi na przedłużenie kontraktu Jensona Buttona Kevin Magnussen nie będzie kontynuował swojej przygody z McLarenem po roku 2015.

opublikowany 16/10/2015 à 16:48

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Rozstanie Kevina Magnussena i McLarena

W ten piątek Kevin Magnussen, trzeci pilot McLaren, potwierdził swoje odejście z brytyjskiej drużyny, publikując tweet na swoim koncie na Twitterze: „Chcę podziękować moim przyjaciołom z McLarena. W tej stajni są wspaniali ludzie. »

Potwierdzenie, po którym nastąpił komunikat prasowy zespołu Woking, w którym głos zabrał Ron Dennis, szef zespołu. „Kevin zawsze wykonywał imponującą i bardzo profesjonalną pracę dla McLarena, odkąd dołączył do naszego programu dla młodych kierowców w 2010 roku.

Kevin nadal ciężko dla nas pracował w 2015 roku, wspierając Fernando i Jensona, ale co zrozumiałe, był sfrustrowany faktem, że nie ścigał się. Bardzo zależy mu na powrocie do rywalizacji w przyszłym rokui zgodnie z naszą tradycją wobec naszych młodych kierowców, nie będziemy go spowalniać w jego ambicjach. »

Niedawne przedłużenie kontraktu Jensona Buttona w rzeczywistości zamknął szansę 23-letniemu Duńczykowi, podobnie jak Stoffelowi Vandoorne’owi, który właśnie koronował się na mistrza serii GP2 i który był typowany na miejsce Buttona.

" Oczywiście, nie mamy dla niego miejsca w McLaren-Honda w przyszłym roku jako starter, ale nie jest wstydem zostać pokonanym przez dwóch mistrzów świata, Fernando i Jensona. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc mu pomyślnie rozpocząć kolejny rozdział w jego karierze. »

Na rok 2016 nadal dostępnych jest kilka opcji, w tym wolne miejsce w Lotusie F1 Zespół, który powinien kupić Renault. Magnussen pochodzi z sektora Losange, po zdobyciu korony w Formule Renault 3.5 w 2013 roku z DAMS.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz