Kubica zostaje kierowcą rezerwowym i rozwojowym Williamsa

Były kierowca BMW Sauber i Renault weźmie udział w różnych sesjach testowych i pomoże w rozwoju FW41.

opublikowany 16/01/2018 à 13:07

Bernard

0 Zobacz komentarze)

Kubica zostaje kierowcą rezerwowym i rozwojowym Williamsa

Powrót do Formuła 1 de Robert Kubica zatrzyma się w 2018 roku na roli pilota rezerwowo-rozwojowego. Taka była decyzja zespołu Williams F1 w najbliższy wtorek, który wolisz wybrać Sergey Sirotkin jako kolega z drużyny Lance'a Strolla podczas Grand Prix.

Harmonogram Polaka będzie jednak napięty. Od 26 lutego będzie miał za zadanie przeprowadzić część zimowych testów na torze w Barcelonie (Hiszpania). Sesje te będą kluczowe dla reszty roku, ponieważ posłużą jako pierwsze oznaki potencjału FW41. Planowane są także liczne udziały w bezpłatnych treningach w piątek, przed wyścigami. W przypadku ciężkiego ciosu dla jednego z dwóch posiadaczy (kontuzja, choroba, wykluczenie skutkujące konfiskatą), były kierowca BMW Sauber i Renault zostanie wezwany do wymiany Lance Stroll czy Siergiej Sirotkin.

 

„Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do Williamsa. Moja kondycja fizyczna jest najlepsza, jaką tylko mogę, ale powrót do obecnego poziomu wymagał wiele wysiłku., wyjaśnia 33-letni pilot, ofiara po strasznym wypadku rajdowym w lutym 2011 r. „Muszę podziękować Williamsowi za dane mi możliwości i zaufanie, jakie we mnie pokładano. Z przyjemnością wróciłem na padok F1 w ciągu ostatnich kilku miesięcy i nie mogę się doczekać współpracy z personelem technicznym, zarówno w fabryce, jak i na torze, aby pomóc w rozwoju przyszłości jednomiejscowy. Po jeździe FW36 i FW40 (modele z 2014 i 2016 r.) nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak radzi sobie FW41. Moim ostatecznym celem pozostaje ponowne ściganie się w F1, a ten post jest ważnym krokiem w tym kierunku. Nie mogę się doczekać, żeby zacząć. »

Doświadczenie Polaka w tej dyscyplinie zna Paddy Lowe, menadżer techniczny angielskiej drużyny. „Wiemy, że Robert będzie niezwykle pomocny z technicznego punktu widzenia. Całą swoją wiedzę wykorzysta podczas testów, pracy na symulatorze oraz do pomocy kierowcom i inżynierom w każdym wydarzeniu. To kierowca, którego podziwiam od wielu lat. Chcielibyśmy mu pogratulować wszystkiego, co do tej pory osiągnął. Pokonaj swoje rany (dwa złamania prawej ręki i zmiażdżona prawa ręka)powrót do szczytowej formy fizycznej, a także ponowne prowadzenie samochodu Formuły 1 to niezwykłe osiągnięcie, o którym niewiele osób myślało, że jest możliwe. »

 

0 Zobacz komentarze)