F1 znajduje Koreę, prawdziwą superlicencję…

Myśleliśmy, że się tego pozbyliśmy... GP Korei powinien powrócić do kalendarza F2015 na rok 1. Wiele zmian potwierdziła także Rada Światowa FIA.

opublikowany 03/12/2014 à 19:41

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

F1 znajduje Koreę, prawdziwą superlicencję…

Sezon 2015 F1 nie należy liczyć 20, ale raczej 21 Grand Prix! Rada Światowa FIA w Doha (Katar) ogłosiła powrót GP Korei do Yeongam, po czym jednak pojawiła się wzmianka " potwierdzać ". Zawody te powinny zostać rozegrane 3 maja, dwa tygodnie po Bahrajnie i 7 dni przed Grand Prix… Hiszpanii.

Kalendarz sezonu 2015 F1:

15 marca: Grand Prix Australii
29 marca: Grand Prix Malezji
12 kwietnia: Grand Prix Chin
19 kwietnia: Grand Prix Bahrajnu
3 maja: Grand Prix Korei (do potwierdzenia)
10 maja: Grand Prix Hiszpanii
24 maja: Grand Prix Monako
7 czerwca: Grand Prix Kanady
21 czerwca: Grand Prix Austrii
5 lipca: Grand Prix Wielkiej Brytanii
19 lipca: Grand Prix Niemiec
26 lipca: Grand Prix Węgier
23 sierpnia: Grand Prix Belgii
6 września: Grand Prix Włoch
20 września: Grand Prix Singapuru
27 września: Grand Prix Japonii
11 października: Grand Prix Rosji (Soczi)
25 października: Grand Prix USA (Austin)
1 listopada: Grand Prix Meksyku
15 listopada: Grand Prix Brazylii
29 listopada: Grand Prix Abu Zabi

Potwierdziła to również Rada Światowa na rok 2015 zrezygnowano z podwajania punktówpo zeszłomiesięcznym finale w Abu Zabi. System wirtualny samochód bezpieczeństwa zostaną prawidłowo zastosowane w przyszłym roku, po przeprowadzeniu testów na koniec sezonu. Sędziowie będą zatem mogli zneutralizować wyścig na określonym sektorze, ograniczając maksymalną prędkość kierowców. System ten wprowadzono jednak po wypadku Julesa Bianchiego podczas Grand Prix Japonii raport grupy dochodzeniowej potwierdził, że nie było żadnego elementu zmuszającego sędziów do wyjechania samochodu bezpieczeństwa.

Naprawdę świetna licencja

FIA zdecydowała się to zrobić dostęp do superlicencji trudniejszy, po przybyciu Max Verstappen ma zaledwie 17 lat i ma na swoim koncie tylko jeden sezon F3 Mistrzostwa Europy! W 2016 roku będą realizowane następujące aplikacje:

– Posiadać ważne prawo jazdy.
– Mieć ukończone 18 lat.
– Sprawdź znajomość przepisów sportowych F1
– Przejedź co najmniej 300 km za kierownicą F1.
– Posiadać minimum 2-letnie doświadczenie w niższych dyscyplinach.
– Wyniki będą brane pod uwagę w systemie punktowym.

Zmienione kary

Jeśli chodzi o słynne kary, komisarze będą mogli, oprócz nakładania kar 5-sekundowych, nakładać kary 10-sekundowe. Na kierowcę opuszczającego boks w niebezpieczny sposób będzie systematycznie nakładany 10-sekundowy zakaz zatrzymania się i ruszania. Jeżeli członek zespołu lub element wyposażenia pozostaje na polach startowych dłużej niż 15 sekund po sygnale, kierowca danego samochodu musi wystartować z depot. Jeżeli ta kara nie zostanie zastosowana, nałożony zostanie dziesięciosekundowy postój i start.

Zmieniły się także sankcje dotyczące liczby jednostek napędowych: miejsca karne zachowane podczas Grand Prix ustąpią karze czasowej, jeśli kierowca nie będzie w stanie cofnąć się wystarczająco daleko na starcie.

Nie zapomina się o technologii

Od tego momentu zespoły będą mogły pozbyć się balastu minimalna masa samochodu wzrośnie do 702 kg wobec 691 kg w tym sezonie, co stanowiło problem dla dużych zawodników. Przepisy zmienią się także w zakresie testów w tunelu aerodynamicznym w latach 2015 i 2016, bez dodatkowych wyjaśnień. Tylne zawieszenie powinno reagować tylko na zmiany obciążenia przyłożonego do tylnych kół. Wreszcie konieczne będzie wzmocnienie zylonowych zabezpieczeń komórki przetrwania.

Inne ważne uwagi

Procedura kwalifikacyjna została wyjaśniona w związku z obecną niestabilnością sieci. W przypadku zgłoszonych 24 samochodów, po pierwszych dwóch sesjach kwalifikacyjnych zostanie wyeliminowanych 7 kierowców, w przypadku 6 samochodów 22 itd.

Potwierdził to Jean Todt, prezydent FIA kolejne spotkanie Grupy Strategicznej odbędzie się 18 grudnia. Program będzie gęsty od tematów: redukcji kosztów, poprawy widowiska, przyspieszenia i utrudnienia prowadzenia samochodów oraz przeglądu przepisów technicznych i sportowych w celu uproszczenia zasad.

0 Zobacz komentarze)