FIA czyni postępy w pracach nad nowym silnikiem klienta

Po przedstawieniu pomysłu wprowadzenia standardowego silnika dla klientów, po wecie Ferrari, FIA wzywa zainteresowanych producentów silników do zgłaszania się.

opublikowany 13/11/2015 à 16:42

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

FIA czyni postępy w pracach nad nowym silnikiem klienta

Weto Ferrari złożył wniosek o odmowę ustalenia górnego limitu cen silników i skrzyń biegów klientów niedawno poprowadził FIA do badań możliwość wprowadzenia standardowego silnika klienta po niskich kosztach do 2017 r. Wydaje się, że Federacja jest w pełni zaangażowana w tę drogę, ponieważ dokument opublikowany na jej stronie internetowej zachęca potencjalnych kandydatów do zgłoszenia się przed 23 listopada.

„FIA zdecydowała się rozpocząć konsultacje wśród producentów silników w celu potencjalnego zidentyfikowania na sezony Mistrzostw 2017, 2018 i 2019 wyłącznego alternatywnego producenta silników, który będzie jedynym upoważnionym do dostarczania tego silnika zgłoszonym zawodnikom w Mistrzostwach Świata. FIA prosi teraz zainteresowanych kandydatów o zgłaszanie się. »

W załącznikach do tego dokumentu wspomina się także o tym, że producent silnika musi być niezależny od liczącego się producenta samochodów. Można rozważyć architekturę V6 z podwójnym turbodoładowaniem.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz