Sezon Mercedes-AMG Motorsport 2017 w liczbach

Mercedes-AMG Motorsport zaliczył kolejny udany sezon, zdobywając dublet w mistrzostwach kierowców i producentów. Możliwość spojrzenia wstecz na ten rok z niektórymi postaciami z niemieckiego klanu.

opublikowany 27/12/2017 à 15:03

Pierre Tassel

1: Pierwszy Wielki Szlem (biegun, zwycięstwo, najlepsze okrążenie w wyścigu) osiągnięty przez Valtteri Bottas w Abu Zabi.

4: Liczba debletów osiągniętych przez gwiazdorską drużynę w 2017 roku: w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Abu Zabi. Jest to także liczba kolejnych tytułów dla marki, która zatem jest równa Ferrari, Red Bull Racing et McLaren.

12: Lewis Hamilton i Valtteri Bottas odnieśli w 2017 roku dwanaście zwycięstw. Dziewięć dla Brytyjczyka i trzy dla jego fińskiego kolegi z drużyny.

15: Mercedes wygrał w tym roku piętnastu z dwudziestu Polaków. Osiemnaście razy W08 plasował się w pierwszym rzędzie, a dwa srebrne jednomiejscowe samochody trzykrotnie zajmowały pierwsze miejsce.

26: Liczba podium zdobytych przez Lewisa Hamiltona i Valtteriego Bottasa w 2017 r. Tylko w Monako w tym roku na podium nie stanął W08.

527: Liczba okrążeń prowadzonych w tym roku przez Lewisa Hamiltona. Bottas objął prowadzenie przez 187 okrążeń.

2363: Dwa niemieckie jednomiejscowe samochody ukończyły wyścig z wynikiem 2363. 2392 były potencjalnie osiągalne przez dwa W08.