Przyszłość GP USA w Austin zagrożona?

Organizatorzy Circuit of the Americas wyrazili swoje zaniepokojenie w związku ze zmniejszeniem dotacji przyznanych trasie do Teksasu.

opublikowany 11/11/2015 à 14:02

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

Przyszłość GP USA w Austin zagrożona?

Choć promotorzy GP USA w Austin (Teksas) się boją wpływ gospodarczy po ulewach, które zakłóciły ostatnią zaskarżoną edycję z dnia 25 października, sytuacja finansowa Circuit of the Americas może się jeszcze pogorszyć wraz z ograniczeniem dotacji przyznawanych przez państwo.

Jeśli do tej pory organizatorzy otrzymywali 25 mln dolarów rocznie (ok. 23 mln euro), w tym roku musieli zadowolić się kwotą szacowaną na 19,5 mln dolarów (czyli ok. 18 mln euro).euro), co stanowi strata 20%.

„Używając technicznego terminu, myślę, że mamy przerąbane”.– zapowiedział w wywiadzie Bobby Epstein, prezes Circuit of the Americas Mój mąż stanu. „To nas mocno uderza. Nikt nie mógł tego przewidzieć. Ale najważniejsze pytanie brzmi wiedzieć, czy wyścig (Grand Prix) odbędzie się ponownie. "

Bobby Epstein wyjaśnił, że ewolucja COTA opiera się na obietnicach złożonych przez państwo. „Mieliśmy jasne obietnice. To jakby pójść do restauracji i zamówić obiad, a obsługa zmienia cenę po zjedzeniu.”– dodał prezes obwodu amerykańskiego.

Tor Circuit of the Americas nie tylko wita F1. Międzynarodowe mistrzostwa, takie jak WEC i Moto GP zatrzymaj się także w Austin.

0 Zobacz komentarze)