Brazylia na celowniku Renault

Jeżeli francuski producent silników wprowadził nową specyfikację dla swojej jednostki napędowej V6 turbo/hybrydowej, to w najbliższy weekend w Austin nie będzie jej można używać na torze.

opublikowany 24/10/2015 à 06:41

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Brazylia na celowniku Renault

Przed przybyciem na drugą stronę Atlantyku, Renault wskazał do udostępnienia nową specyfikację turbo/hybrydowego zespołu napędowego V6 dla Grand Prix Stanów Zjednoczonych w ten weekend w Austin w Teksasie. Jedenaście z dwunastu żetonów pozostałych do dyspozycji inżynierów Wirusy-Châtillon były używane w szczególności do pracy przy silniku spalinowym.

Jednak rozwój wprowadzony przez Losange powinien ostatecznie pozostać w garażu, co potwierdził Rémi Taffin. Idealnie byłoby wykorzystać go w pierwszym treningu wolnym i odkryć go na torze. Wolimy trochę poczekać z wprowadzeniem go do wyścigu. Silnik przypomina ten z 1 roku.” – określa dyrektor operacyjny Canal +.

Delikatne warunki pogodowe, które również doprowadziły do odwołanie drugiej bezpłatnej sesji treningowej wczoraj wieczorem, spowolniło wprowadzenie, podobnie jak perspektywa kar sieciowych dla kierowców.

Na konferencji prasowej Christian Horner, szef zespołu ds czerwony Byk, wyjaśnił również, że jego zespół nie będzie korzystał z tego rozwiązania przed Interlagos. „W przypadku zaktualizowanej wersji, którą nazywają wersją D, Renault potwierdziło dzisiaj wcześniej, że warunki eksploatacyjne nie są jeszcze zadowalające, dlatego przełożono to na Brazylię, co dla nas jest bardziej logiczne. »

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz