Rozwój silnika zatwierdzony w 2016 r.?

Jak podaje BBC, sezonowy rozwój silników, a także starsze specyfikacje jednostek napędowych mogą zostać dopuszczone w 2016 roku.

opublikowany 16/10/2015 à 12:57

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Rozwój silnika zatwierdzony w 2016 r.?

Choć wersja Power Units na rok 2016 powinna w zasadzie zostać zatwierdzona do końca lutego, – podaje BBC że producenci silników i FIA doszli do porozumienia w sprawie możliwości opracowania w następnym sezonie jednostek turbo/hybrydowych o pojemności 1,6 litra. Liczba tokenów również może utrzymać się na poziomie 32zamiast 25 pierwotnie planowanych na 2016 r.

Zmiana w regulaminie, która musi jeszcze zostać zatwierdzona przez Komisję F1 i Światową Radą Sportów Motorowych, ale która mogłaby załatwić interesy Hondy, a nawet nawet Renault, aby powrócić na wysokość Mercedes et Ferrari.

Druga propozycja, która wyłoniłaby się z tego spotkania, jest jednak sprzeczna ze zdrowym rozsądkiem o najnowszych zmianach wprowadzonych do przepisów sportowych F1. Ten ostatni określił to w ubiegłą środę „Dopuszczone będą wyłącznie Bloki Zasilające zatwierdzone na lata 2016-2020” od przyszłego roku. Tyle że ostatecznie mogliby to zrobić producenci silników zaoferować silniki o poprzedniej specyfikacji. Decyzja ta musi być także ratyfikowana przez organy zarządzające.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz