GP Francji chce kontraktu na dekadę

Prezes GIP Christian Estrosi mówił o chęci uzyskania długoterminowego kontraktu z FOM na rozwój infrastruktury francuskiego GP.

opublikowany 02/10/2018 à 12:03

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

GP Francji chce kontraktu na dekadę

Organizatorzy GP Francji zorganizowali we wtorek konferencję prasową na Salonie Samochodowym w Paryżu, aby podsumować powrót GP Francji F1 we Francji na torze Paul-Ricard. Prezydent FIA Jean Todt, dyrektor F1 Chase Carey, prezydent GIP Christian Estrosi, dyrektor zarządzający GP Francji Gilles Dufeigneux i prezydent FFSA Nicolas Deschaux.

 

W szczególności Christian Estrosi został poproszony o skomentowanie problemów w ruchu drogowym na torze Paul-Ricard, co wywołało falę niezadowolenia wśród widzów. Następnie polityk wspomniał o chęci organizatorów uzyskania długoterminowego kontraktu, który umożliwiłby przeznaczenie większych środków na imprezę.

„Zanim zaczniemy rozmawiać o infrastrukturze drogowej, musimy zapewnić zrównoważoną obecność. Potrzebujemy dłuższych okresów ubezpieczenia, dyskutując o kontrakcie na 8–10 lat. Nie możemy budować autostrad na sezon 2019. Istnieją rozwiązania pośrednie z parkingami typu „parkuj i jedź”, autobusami wahadłowymi itp. W piątek zaskoczył nas ruch, który jak zwykle krzyżuje się z ruchem widzów. Współpracujemy ze start-upami w celu uzyskania innowacyjnych rozwiązań. Moglibyśmy zmniejszyć problem o 50% bez konieczności ponoszenia zbyt wysokich kosztów. »

Christian Estrosi wskazał również, że GP Francji w 2018 r. zakończyło się sukcesem finansowym.

„Uzyskano 68 milionów euro przychodów, zwrot z inwestycji był pomyślny. Odnieśliśmy duży sukces turystyczny aż do granicy z Włochami. Wierzymy, że z biegiem lat będzie on rósł. W tle mamy kilka projektów mających na celu integrację młodych ludzi. Chcemy stworzyć centrum edukacyjne i witrynę powitalną dla dużych producentów w witrynie Paul-Ricard. »

 

Nicolas Deschaux poparł uwagi Christiana Estrosiego, wracając do trudności napotkanych w uzyskaniu powrotu F1 na to terytorium po dekadzie nieobecności w kalendarzu.

„To było skomplikowane wyzwanie, ponieważ musieliśmy rozwiązać złożone równanie finansowe i znaleźć swoje miejsce w napiętym harmonogramie. Organizacja tego wymagała bardzo silnego wolontariatu. Największą trudnością było ponowne nawiązanie kontaktu z popularną drużyną, ale zespołom udało się sprostać wyzwaniu ożywienia sygnatury i marki francuskiego GP. Powrót F1 to dla nas ogromny impuls. – oznajmił prezes FFSA.

GP Francji 2019 odbędzie się 23 czerwca.

0 Zobacz komentarze)