Grand Prix Australii odwołane

Organizatorzy Grand Prix Australii ogłosili odwołanie imprezy w tym sezonie.

opublikowany 06/07/2021 à 07:51

Pierre Tassel

1 Zobacz komentarze)

Grand Prix Australii odwołane

Brak Grand Prix w Australii w 2021 r. © DPPI

Melbourne nie znajdzie F1 en 2021. Albert Park nie będzie gospodarzem Grand Prix Australii w dniach 19–21 listopada ze względu na ograniczenia zdrowotne związane z pandemią Covid-19 i wyzwania logistyczne związane z tą sytuacją.

Wydarzenie zostało już przełożone na koniec roku w porównaniu ze zwykłym terminem marzec. „Rozumiemy wyzwanie, przed jakim stoi Australia w związku z obecnymi ograniczeniami w podróżach międzynarodowych i znaczeniem szczepień, podajemy od australijskiej korporacji GP.

Chcę zapewnić naszych pracowników, dostawców i partnerów oraz wiktoriańską społeczność turystyczną, że będziemy niestrudzenie pracować, aby zapewnić realizację tych kultowych wydarzeń w 2022 roku”.

Ze strony F1 odwołanie to nie podważa na razie kalendarza 23 wyścigów.

„Chociaż rezygnacja z wyścigu w Australii w tym sezonie jest rozczarowująca, jesteśmy pewni, że w 23 roku uda nam się zorganizować sezon składający się z 2021 wyścigów i mamy wiele opcji do rozważenia, aby wypełnić miejsce zwolnione przez Grand Australian Price– przyznaje Stefano Domenicali, dyrektor generalny F1.

W nadchodzących tygodniach omówimy szczegóły tych opcji, a po zakończeniu dyskusji przekażemy dalsze aktualizacje. »

Pamiętajcie, że w 2020 roku australijskie miasto powinno było być gospodarzem pierwszej rundy sezonu przed nagłym odwołaniem na kilka godzin przed pierwszymi biegami w związku z rozprzestrzenianiem się pandemii Covid-19.

Le MotoGP wpływa również odwołanie wydarzenia na trasie Phillip Island. Wyścig w Portimão zostanie dodany w dniach 5–7 listopada, kiedy to runda Sepang w Malezji zostanie przesunięta o tydzień na 22–24 października.

1 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

1 Uwagi)

Pierre Tassel

05 o 02:2022

[…] Formuła 1 w ten weekend; na Grand Prix Kataru. Małe państwo Zatoki Perskiej zastępuje je w kalendarzu. Grand Prix Australii; odwołany tego lata; i podpisał dziesięcioletni kontrakt wejournaltimee F1 na swoje terytorium. Historia; MotoGP; promocyjne […]

Aby napisać komentarz