Grand Prix Rosji odbędzie się w Sankt Petersburgu w 2023 roku

Tor Igora Drive Circuit, położony na północ od miasta Piotra Wielkiego, za dwa lata zastąpi autodrom w Soczi. 

opublikowany 26/06/2021 à 10:48

Juliena BILLIOTTE

0 Zobacz komentarze)

Grand Prix Rosji odbędzie się w Sankt Petersburgu w 2023 roku

F1 dzieje się w Soczi od pierwszego Grand Prix Rosji, które odbyło się w 2014 roku / © DPPI

Zrób svidania Soczi, Prywatny Sankt Petersburg (a właściwie jego duże przedmieścia)! Od sezonu 2023 F1 faktycznie opuści brzegi Morza Czarnego, aby wystąpić w Igora Drive, kompleksie poświęconym sportom motorowym, zainaugurowanym w 2019 roku i położonym około pięćdziesiąt kilometrów od miasta carów.

FOM potwierdził tę wiadomość w tę sobotę, po tym jak tor wysłał wcześniej rano pierwszy komunikat prasowy, w którym Stefano Domenicali, dyrektor generalny Grupy F1, powitał pojawienie się Igora Drive w kalendarzu. Włoch był obecny na miejscu kilka dni temu.

Zaprojektowany przez niezbędnego Hermanna Tilke, odpowiedzialnego już za prawie wszystkie nowoczesne tory F1, miejsce, wybudowane w regionie Leningradu, mieści 10 torów, na których odbywają się wszelkiego rodzaju zawody w sportach motorowych, w tym tor 1. stopnia FIA, niezbędny klucz do odbieranie F1.

Tor ma 4,086 km długości i 12 m szerokości, różnica wysokości wynosi 70 m i posiada 15 zakrętów. Samochody F1 będą tam jeździć w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. 

Igora Drive powinna była być gospodarzem DTM, Seria W i świat Rallycross w 2020 r., zanim kontekst pandemii doprowadził do kaskady odwołań, o której wiemy. 

Niewielu fanów będzie żałować usunięcia Soczi z kalendarza za dwa lata. Pomimo czasami dziwacznego uroku otaczającego go nadmorskiego kurortu, tor zbudowany w sercu kompleksu olimpijskiego, który był gospodarzem Zimowych Igrzysk w 2014 roku, zawsze cierpiał na brak charakteru i smaku. Zadaniem Igory Drive jest udowodnienie, że Grand Prix Rosji może podbić serca miłośników tej dyscypliny.

Juliena BILLIOTTE

Zastępca redaktora naczelnego AUTOhebdo. Pióro zanurzone w żółci.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz