Grand Prix Singapuru 2021 oficjalnie odwołane

F1 ma kilka opcji zastąpienia słynnej nocnej imprezy, w tym Chiny, Turcja lub drugi wyścig w Stanach Zjednoczonych. 

opublikowany 04/06/2021 à 16:28

Juliena BILLIOTTE

0 Zobacz komentarze)

Grand Prix Singapuru 2021 oficjalnie odwołane

Ostatni raz F1 zawitała do miasta-państwa w 2019 roku / © DPPI

Już drugi rok z rzędu Formuła 1 nie wystąpi na ulicach Singapuru, ponownie ze względów zdrowotnych.  

Po objawieniach la BBC, AUTOtygodniowo otrzymał potwierdzenie odwołania lekarza rodzinnego zaplanowanego w mieście-państwie w dniach 1–3 października 2021 r. pomiędzy lekarzami pierwszego kontaktu z Rosji i Japonii.  

Liberty Media, z którym się skontaktowaliśmy, nie chciało komentować sytuacji. Jednak rzecznik powiedział nam, że F1 „ w dalszym ciągu współpracuje ze wszystkimi promotorami w tym zmieniającym się okresie i ma wiele możliwości dostosowania się, jeśli to konieczne ".

Wśród tych rozwiązań awaryjnych znajdują się Chiny, których wyścig odbywa się zwykle w kwietniu. Posiedzenie w Szanghaju zostało odwołane w 2020 r., a następnie przełożone sine die w tym sezonie, ponownie ze względu na kontekst pandemii.  

W wyścigu uczestniczy także Turcja, która pomyślnie wróciła do kalendarza w 2020 roku i miała zastąpić GP Kanady po wyścigu w Baku (Azerbejdżan), zanim została odwołana. 

Wreszcie drugi wyścig mógłby odbyć się na torze Circuit of the Americas w Austin (Teksas), który w dniach 2–1 października będzie gospodarzem F22. 

Singapur jest więc po Montrealu drugą imprezą odwołaną w 2 roku z powodu pandemii Covid-2021. Kontynuacja pozostałych rund zaplanowanych na II połowę sezonu wydaje się co najmniej niepewna. 

Myślimy w szczególności o Japonii, Meksyku, Brazylii, a nawet Australii. Jednak przyczyny różnią się w zależności od kraju.

W przypadku Suzuki i Melbourne blokada wynikałaby z drastycznych ograniczeń w podróżowaniu nałożonych na osoby przyjeżdżające z zagranicy w celu opanowania epidemii. Z drugiej strony w przypadku Meksyku i São Paulo raczej duże żniwo pandemii mogłoby zmusić F1 do poddania się, ponieważ organizatorzy byli całkowicie skłonni do zorganizowania Grand Prix. 

Po stosunkowo jasnym początku sezonu wydawało się nieuniknione, że rekordowy kalendarz zawierający 23 daty ulegnie zmianom, gdy rzeczywistość zdrowotna narzuci urzędnikom F1. 

AKTUALIZACJA : W komunikacie prasowym przesłanym w piątek organizatorzy Grand Prix Singapuru oficjalnie potwierdzili odwołanie edycji 2021. 

« Wiemy, że nasi fani nie mogli się doczekać nowej edycji Grand Prix Singapuru, powiedział Colin Syn, zastępca dyrektora Singapore GP Pte Ltd. Odwołanie wydarzenia drugi rok z rzędu jest decyzją niezwykle trudną, jednak konieczną ze względu na obowiązujące w Singapurze ograniczenia dotyczące dużych wydarzeń z udziałem publiczności.

W świetle nieprzewidywalnej i stale zmieniającej się sytuacji zdrowotnej na świecie coraz trudniej jest powitać tysiące lokalnych widzów lub widzów z zagranicy na wydarzeniu łączącym wiele atrakcji. 

Nie bylibyśmy w stanie zaoferować wrażeń, do których ludzie są przyzwyczajeni, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo kibicom, naszym zespołom, wolontariuszom i partnerom. Musimy wziąć na siebie odpowiedzialność i zachować ostrożność, a zdrowie wszystkich pozostaje naszym priorytetem numer 1. ". 

Pani Ong Ling Lee, dyrektor ds. sportu w Singapurskiej Radzie Turystyki, określa, że ​​miasto-państwo prowadzi rozmowy z F1. w celu znalezienia wyniku korzystnego dla obu stron » po tym nowym anulowaniu. Przykład Grand Prix Kanady, odwołanego po raz drugi z rzędu na początku tego sezonu, sugeruje możliwość przedłużenia obecnego kontraktu o rok w celu zrekompensowania nowej nieobecności w kalendarzu F2. 

Posiadacze biletów na edycję 2020, którzy mogli przyjechać w 2021 roku, otrzymają pełny zwrot pieniędzy. 

Juliena BILLIOTTE

Zastępca redaktora naczelnego AUTOhebdo. Pióro zanurzone w żółci.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz