Zajęcia zawieszone na Spa-Francorchamps

Trasa belgijska uległa poważnym zniszczeniom w wyniku gwałtownej burzy.

opublikowany 05/06/2021 à 14:53

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

Zajęcia zawieszone na Spa-Francorchamps

Tor Spa doznał poważnych uszkodzeń po burzy. ©DPPI/F Gooden

Mimo że w piątek, 15 czerwca, po burzy o godzinie 4:XNUMX udało im się wznowić wyścigi, sesje treningowe i kwalifikacyjne do wyścigu Spa Euro Race zostały ostatecznie przerwane. Rzeczywiście, tor Spa-Francorchamps został zalany na poziomie trybun na zjeździe w stronę Eau Rouge.

Władze wyjaśniają, że powódź jest spowodowana wylewem rzeki Rohon, dopływu Eau Rouge. „ Tor Spa-Francorchamps, położony geograficznie w dorzeczu, w związku z tym uległ akumulacji otaczających go przepływów wodnych ".

Unoszony siłą wody tor „ jest obecnie remontowany. Stwierdzono również uszkodzenia w okolicy pasa startowego, wymagające dokładnego oczyszczenia. Rzeczywiście, potok, który spadł na obwód, niósł ze sobą metry sześcienne różnych odpadów– czytamy w notatce prasowej.

Narzut w niektórych miejscach toru również został naruszony, biorąc pod uwagę potoki, które spadły, w szczególności wokół śluzy Eau Rouge, po stronie wyjścia z 24-godzinnej alei serwisowej, której nasyp zostanie wzmocniony ".

Z powodu złej pogody uszkodzone zostały także loże, piwnice oraz tunele Ster, Eau Rouge i Blanchimont.

W rezultacie, jak wskazało kierownictwo, działania na torze nie zostaną wznowione przed 8 czerwca.

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz