Ujawniono zmiany w Yas Marina

Grand Prix Abu Zabi 2021 odbędzie się na nowej wersji toru Yas Marina.

opublikowany 24/06/2021 à 12:28

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

Ujawniono zmiany w Yas Marina

Tor Yas Marina ulegnie pewnym zmianom. ©DPPI/F. Dobry

Zgodnie z zapowiedzią na początku tygodniator Yas Marina przejdzie pierwszą poważną modyfikację po nieco ponad 10 latach eksploatacji.

Otwarta od 2009 roku trasa Aboudabien ulegnie znaczącym zmianom w związku z przybyciem Formuła 1 przyszłego grudnia (10-12), aby zapewnić więcej widowiska na torze.

« Projekt ten, będący bardzo ważnym epizodem w historii Yas Marina, dotyczy trzech odrębnych odcinków toru, na których będą prowadzone prace., zwierza się Saif Al Noaimi, dyrektor generalny Abu Dhabi Motorsports Management. Dzięki temu kierowcy będą mieli więcej możliwości wyprzedzania, ale także podniosą poziom wszystkich wydarzeń odbywających się na miejscu. ".

W rezultacie szykana w pierwszym sektorze zniknie, co widać na filmie prezentacyjnym. Ustąpi miejsca prostej linii, która doprowadzi do słynnej spinki do włosów. Ten ostatni również zostanie rozbudowany.

Cztery ciasne zakręty (11, 12, 13 i 14) drugiego sektora zostaną usunięte i zastąpione pojedynczym, długim i pochyłym zakrętem.

Wreszcie zakręty nr 17, 18, 19 i 20, wszystkie zlokalizowane pod hotelem w ostatnim sektorze Yas Marina, również zostaną zmodyfikowane w celu stworzenia szybszego i bardziej płynnego odcinka.


©F1

Rozpoczęcie budowy planowane jest na lato tego roku.

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz