Wybitne momenty w historii toru Spielberg

Zanim poznasz scenariusz niedzielnego wyścigu, przyjrzyj się kilku ważnym momentom w Austrii.

opublikowany 25/06/2021 à 17:20

Quentina DUBOISA

0 Zobacz komentarze)

Wybitne momenty w historii toru Spielberg

Rok 2016 będzie świadkiem historycznego finału. / © Zdjęcie Jean Michel Le Meur / DPPI

Jeśli wierzyć prognozom pogody, powinniśmy przeżyć całkowicie szalone Grand Prix Styrii. Okazja dla nas, aby spojrzeć wstecz na pięć momentów, które naznaczyły obwód czerwony Byk Obwodnica istnieje od 1997 r., kiedy to wytyczona została obecna trasa. 

1 – Całkowicie szalona edycja post-COVID 2020

Trzy i pół miesiąca po odwołaniu Grand Prix Australii świat F1 w końcu rozpoczyna sezon 2020 w bardzo trudnej sytuacji zdrowotnej. Jedyne, co możemy powiedzieć, to to, że występ odbył się na Red Bull Ring. Do mety wyścigu dojechało jedynie 11 kierowców. Wśród mocnych obrazów: odlatujące koło Kimi Raïkkönena lub zderzenie pomiędzy nimi Lewis Hamilton et Alexander Albon, nie zapominając o pierwszym podium w F1 Lando Norris.
 

 

2 – 2019: Walka Max Verstappen / Charles Leclerc

Rok wcześniej doczekaliśmy się finału antologii. Max Verstappen kontra Charles Leclerc w zaciętej walce o zwycięstwo. Gorąca holenderska publiczność przekonała sprawę kierowcy Red Bulla. Przełomowy moment w historii F1.
 

3 – 2016: Koniec wyścigu w atmosferze wysokiego napięcia pomiędzy Lewisem Hamiltonem i Nico Rosbergiem

Kolejny znaczący moment w historii F1 na austriackim torze: zderzenie Lewisa Hamiltona z Nico Rosbergiem. Zatem w walce o mistrzostwo dwóch kierowców Mercedes zderzył się po raz drugi w 2016 roku (po Barcelonie). Wystarczająco, aby zapewnić podium Maxowi Verstappenowi (Red Bull) i Kimi Raïkkönenowi (Ferrari).
 

 

4 – 2002: Straszliwy wypadek Takumy Sato

Mały krok wstecz, odkąd cofnęliśmy się do sezonu 2002. Gdyby tor nie nosił nazwy Red Bull Ring, ale A1 Ring, trasa byłaby taka sama jak dzisiaj. Nick Heidfeld stracił swoją pozycję w trzecim zakręcie Williams i zderzył się bokiem z Jordanem Takumy Sato. Duże obawy w momencie zderzenia na padoku, ale na szczęście dla obu kierowców nic poważnego.


ZDJĘCIE: GILLES LEVENT / DPPI

5 – 2001: Zderzenie pomiędzy Michael Schumacher i Juana Pabla Montoyę

Kiedy Michael Schumacher i Juan Pablo Montoya spotkali się na torze, często dochodziło do iskier. W 2001 roku obaj kierowcy popełnili błąd walcząc o pierwsze miejsce na trzecim zakręcie. Scena, która przeszła do legendy w historii F3.
 

0 Zobacz komentarze)