Rezerwiści Alfa Romeo na torze w Austrii

Rezerwowi kierowcy Alfa Romeo zasiądą za kierownicą szwajcarskiego samochodu na torze Red Bull Ring w ramach bezpłatnego treningu 1.

opublikowany 20/06/2021 à 12:28

Quentina DUBOISA

0 Zobacz komentarze)

Rezerwiści Alfa Romeo na torze w Austrii

Po Hiszpanii Kubica wróci za kierownicę samochodu F1 w Austrii. © Foto Antonin Vincent / DPPI

Podobnie jak w zeszłym roku, czerwony Byk Ring będzie gospodarzem dwóch wyścigów Formuła 1 ten sezon. Szansa dla zespołów na prowadzenie kierowców rezerwowych. Tak jest w przypadkuAlfa Romeo który wykorzystał ten austriacki „podwójny nagłówek”, aby przekazać kierownicę C41 Robertowi Kubicy i Callumowi Ilottowi.

Robert Kubica zajmie miejsce Kimiego Raïkkönena podczas przyszłotygodniowego Grand Prix Styrii. Polski kierowca zastąpił Fina już podczas pierwszego treningu w Hiszpanii. 

„Nie mogę się doczekać powrotu do samochodu w następny weekend. Zespół poczynił ogromne postępy, relacjonuje Kubica. Wiem, jak ważne jest utrzymanie dynamiki i jestem gotowy, aby w pełni odegrać swoją rolę przez następne dwa weekendy w Austrii.

Callum Ilott zastąpi Antonio Giovinazziego podczas Grand Prix Austrii, tydzień po Styrii na tym samym torze Red Bull Ring. To drugi raz, po pierwszym treningu Grand Prix Portugalii, że angielski kierowca zasiądzie za kierownicą Alfy Romeo.

„To dla mnie drugi pierwszy trening w tym sezonie i będzie to dobra okazja, aby pomóc zespołowi i kontynuować dobrą pracę wykonaną w Portugalii”. – mówi młody Brytyjczyk. Znajomość zespołu i samochodu pomoże mi wydobyć maksimum z bolidu jednomiejscowy. Oprócz tego będziemy mieli dane z pierwszego tygodnia w Austrii, więc będziemy mieli prawdziwą podstawę do pracy.

Przypominamy, że Grand Prix Styrii odbędzie się od piątku 25 czerwca do niedzieli 27 czerwca 2021 r., natomiast Grand Prix Austrii odbędzie się od piątku 02 lipca 04 r. do niedzieli 2021 lipca XNUMX r.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz