Lewis Hamilton dołącza do swojego idola Ayrtona Senny

Zwycięzca w Austin, a obecnie trzykrotny mistrz świata, Lewis Hamilton, dołączył do swojego idola Ayrtona Senny na liście zwycięzców.

opublikowany 26/10/2015 à 00:19

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Lewis Hamilton dołącza do swojego idola Ayrtona Senny

Jego sukces na torze Circuit of The Americas w Austin 25 października 2015 roku niewątpliwie pozostanie w pamięci Lewis Hamilton. Brytyjczyk, który w szczególności wykorzystał błąd swojego kolegi z drużyny Nico Rosberga na 48. okrążeniu i objął prowadzenie w wyścigu, zdobył swój trzeci tytuł mistrza świata po 2008 i 2014 roku i dołączył do swojego idola Ayrtona Senny, koronowanego w 1988 roku, na wyścigu lista zwycięzców., 1990 i 1991.

„Trudno znaleźć słowa. Wszystko zawdzięczam mojemu ojcu i rodzinie, którzy wspierali mnie przez te wszystkie lata i poświęcili tak wiele. To dla mnie upokarzające doświadczenie, zwłaszcza dopasowanie się do Ayrtona Senny. Czuję się dziś bardzo szczęśliwy. To najwspanialszy moment w moim życiu. To szaleństwo, gdy pomyślę, że jestem teraz trzykrotnym mistrzem świata. » przyznaje kierowca samochodu nr 06 W44 Hybrid.

Zwycięzca dnia jednak kilkakrotnie myślał, że wyścig jest przegrany, zwłaszcza przeciwko swojemu koledze z drużyny Rosbergowi. „Nico był bardzo szybki i zatrzymał się pod wirtualnym samochodem bezpieczeństwa… ale ani przez sekundę nie pomyślałem, że nie mogę tego zrobić. Nico miał fantastyczny wyścig, mam do niego szalony szacunek jako do kolegi z drużyny. »

Znajdź raport i analizę Grand Prix Stanów Zjednoczonych, sporządzoną przez naszych specjalnych korespondentów w Austin, w numerze 2035 AUTOhebdo, dostępnym dziś wieczorem w wersji cyfrowej, a od tej środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz